Anu Jõgi • 18. jaanuar
Jaga lugu:

Eesti pensionid Euroopa Liidu viimaste seas

Eesti keskmine pension jääb tabeli tagumisse ossa.  Foto: Elmo Riig, Sakala/Scanpix

Pensioni suurus erineb Euroopa Liidu riikides üle 15 korra, Eesti jääb selles võrdluses kuue viimase sekka ja kaugele maha keskmisest, näitab Pension Adequacy Report 2018.

Värskelt avaldatud raporti andmed pärinevad aastast 2015. Neist võib näha, et kui keskmine taanlane saab pensionina iga kuu 2500 eurot ja soomlane 1750 eurot, siis keskmise eestlase pension ulatub veidi üle 400 euro ja bulgaarlase oma jääb 166 euro juurde.

Taanile järgneb pensioni suuruselt Luksemburg ja siis võrdsel 2000 euro tasemel Belgia, Holland ja Rootsi. Soome pension on Euroopa Liidus suuruselt kaheksas.

Euroopa keskmine pension on 1333 eurot kuus. Keskmise eestlase pension jääb sellest kaugele maha ja jääb kõvasti maha ka kriisi käes vaevlevas Kreekas makstavast pensionist.

Euroopa Liidu kõige madalamad pensionid leiabki Ida-Euroopast ja Balti riikidest. Andmetest nähtub, et Taani pension on 15 korda suurem kui Bulgaaria makstav pension.

Tabelis toodud pensionid on antud brutosummana ja arvestatud ei ole ka nende ostuvõimet, seega võivad riikide maksud ja hinnataseme erinevus pilti tasandada.

Jaga lugu:
Hetkel kuum