Äripäev • 25 jaanuar 2019

Ensto ühendab Eesti tehased üheks ettevõtteks

Ensto Enseki tegevjuhi Kaarel Suuk selgitas, et ühinemine ühtlustab ettevõtte juriidilise struktuuri organisatsiooni reaalse struktuuriga.   Foto: Mihkel Leis

Eesti üks suuremaid tootmisettevõtteid Ensto ühendab tehased, teatas ettevõte.

Täpsemalt ühendatakse alates märtsist Paides valgustusseadmeid tootev Ensto Lighting ning Keilas ja Tallinnas elektriseadmeid- ja tarvikuid tootev Ensto Ensek. Ühendatud ettevõtte nimeks jääb Ensto Ensek AS.

Teates seisab, et ettevõtte Tallinna, Keila ja Paide tehastes olevaid töötajaid ühinemine ei mõjuta. “Paide tehas jätkab iseseisva üksusena. Tehased jagavad omavahel parimaid praktikaid, saame tänu sünergiale efektiivsust suurendada,” rääkis Ensto Paide tehase juht Heimo Tammiste.

Ensto Enseki tegevjuhi Kaarel Suuk selgitas, et ühinemine ühtlustab ettevõtte juriidilise struktuuri organisatsiooni reaalse struktuuriga. "Muutsime eelmisel kevadel Ensto struktuuri, et see vastaks paremini ettevõtte strateegiale,” rääkis Suuk.

Ensto Eesti ettevõtete kliendihaldus ühendatakse Ensto grupiga.

Eesti üks suuremaid tootmisettevõtteid Ensto ühendab tehased.  Foto: Mihkel Leis

Ensto Grupp on rahvusvaheline rohetehnoloogia ettevõte, mis on spetsialiseerunud elektrienergia jaotamiseks ja tarbimiseks mõeldud elektriseadmete ning -tarvikute valmistamisele ja turustamisele.

Ensto Grupp tegutseb 20 riigis ning grupis töötab kokku ca 1600 inimest. Eestis on Enstol tehased Keilas, Tallinnas ja Paides, kus töötab kokku ca 500 inimest. Ensto ühendab märtsikuu jooksul tütarettevõtted ka Soomes, kus ühinevad Ensto Finland Oy ja Ensto Lighting Oy.

Hetkel kuum