Mait Kraun • 3. veebruar 2019 kell 11:52
Berkshire Hathaway juht ja miljardär Warren Buffett soovitab ümbritseda ennast inimestega, kellel on tugev emotsionaalne intelligentsus.  Foto: EPA

"Oraakel on rääkinud": karjäärisoovitus Warren Buffettilt

Legendaarne investor ja Berkshire Hathaway tegevjuht Warren Buffett pole saanud Omaha oraakli hüüdnime ilmaasjata, arvab mitme juhtimisalase raamatu autor ja ajakirjanik Suzy Welch.

Praegu on Buffett 88aastane ning tema varade väärtus on kasvanud 83,3 miljardi dollarini. Tema kaine mõistus on paljud investorid teda armastama pannud. Eriti rahulikult suudab ta suhtuda aktsiaturgude volatiilsusesse. Tal annab head investeerimis- ja ärinõu.

“See mees on kõndiv tõepomm,” ütles Welch CNBC-le. Ta seletas, et Buffett on andnud talle karjäärinõu, mis on teda kõigist teistest kogutud teadmistest rohkem aidanud.

Welchi sõnul rääkis Buffett talle, et “head tehingut ei saa halva inimesega teha” ning emotsionaalne intelligentsus on väga tähtis.

“See võib tunduda nagu tavaline ärialane soovitus,” ütles Welch. “Umbes nagu see, et kahtlase tegevjuhiga ei peaks ühisäri alustama. See on aga midagi palju enamat.”

Halbade inimestega ei jõua kaugele

Tõsi, õnn on professionaalses karjääris edu saavutamiseks tähtis, aga on “üks tegevus, mis aitab sul ennast õiges suunas lükata,” ütles Welch. “Ümbritse ennast heade inimestega. Inimestega, kes räägivad sulle tõtt ning austavad kokkuleppeid ja kohustusi. Inimesi, kellel on emotsionaalset intelligentsust.”

Need “head inimesed” peaksid olema ülemused, kolleegid ja töötajad, kellega koos sa tööd teed.

“Jah, vali need inimesed. Sest isegi kui sa tunned, et sa ei saa kontrollida, kellega sa töötad, siis saad vähemalt valida, kus sa töötad,” nentis ta. “Kui sa leiad ennast olukorrast, kus sa töötad inimestega, kellel puudub terviklikkus, siis sa pead edasi liikuma. Vahet ei ole, kui hea töö sul on.”

“Tõde on see, et sa ei saa negatiivsetelt inimestelt midagi positiivset õppida,” jätkas Welch. “Ja strateegiliselt on sul vaja kaitsta ka enda professionaalset mainet.”

Welchi sõnul võid sa ise hea inimene olla, aga kui sa ümbritsed ennast egoistidega, siis võib see sinu karjäärile laastavalt mõjuda.

“Ära lase seda Warreni soovitust kõrvadest mööda,” rõhutas Welch. “Sa ei saa halbade inimestega head karjääri üles ehitada. Oraakel on rääkinud.”

Hetkel kuum