Artikkel
 • Jaga lugu:

  Idufirma inspireeriv keskkond

  WoHo kvartalisse kerkinud 14korruselisse hoonesse on end sisse sättinud Eesti edukamaid tehnoloogiaettevõtteid, müügitarkvara arendav globaalse haardega Pipedrive. Sama põnev, kui on nende töö, on ka töökeskkond, kajastab Äripäeva tellijatele ilmunud ajakirja Sisustaja märtsinumber.

  Aeg, mil Pipedrive’i jõuame, on varajane. Päike paistab madalalt, rahuliku vibe'iga muusika on maja äratamas, esimesed inimesed tööle jõudnud.
  Ettevõttes saab õige pea täis 500 töötajat, kellest 300 toimetavad just selles hoones. 30–40 inimest töötab Tartus, kontorid on ka New Yorgis, Londonis, Lissabonis ja uusim sisse seatud Prahas.
  "See siin on meie kõige suurem büroo," ütleb kontori juht Age Alliksaar ja viib meid koos kommunikatsioonijuht Liina Vahtrasega majatuurile.
  Pipedrive'i uues kontoris on väike hubane raamatukogu, kuhu end paksude kardinate vahele pugedes unustada võib.Foto: Liis Treimann

  Avatud kontorit ei tahetud

  Pipedrive'i Tallinna kontor paikneb kaheksal korrusel, kokku ligi 5500 ruutmeetril. Teisel korrusel on n-ö chill-out ala, kuhu sätitud saun, suur ühisköök, jõusaal ja food-truck, milles käivad erinevad toitlustusettevõtted pakkumas põnevaid tooteid. Seitse töökorrust on jaotatud kunagise struktuuri järgi, mis vanas majas kenasti toimis, kõik on läbimõeldud nii, et tööd sujuksid. Uues büroos on töötsoonid väiksemad ja avatud kontori stiilist jõutud privaatsemate tööalade juurde. "Pisemad tsoonid on end tõestanud. Olulised jutud saavad kiirelt arutletud, lihtsam on keskenduda. Ma ise töötasin varem avatud kontoris, olles umbes kahel päeval nädalas kodus, sest raske oli fokusseeruda. Nüüd seda muret enam pole, sest privaatset ruumi on rohkem, ja rohkem saab tehtud. Uut keskkonda luues oli kindel eesmärk, et paik saaks selline, et inimesed tahaksid siia tulla, mitte ei teeks asju kodus. Kõik on efektiivsem,” sõnab Alliksaar.

  Sisekujunduses Eesti firmade toodang

  Ettevõtte igal korrusel on neli-viis kuni 12 inimesele mõeldud tööruumi, lisaks erinevas suuruses koosolekuruumid – nii kahele ja neljale inimesele kui ka paar suuremale seltskonnale. Kõik korrused on kujundatud erinevas temaatikas. Näiteks neljandal korrusel on teemaks sport, millest annavad muu hulgas aimu maha võõbatud jooksurajad. Seal näitab parajasti oma võimeid pisike Jack Russelli terjer, kes ühe töötajaga tööle kaasa tulnud ja mööda ruumi ringi sibab.
  Märkimist väärib, et sisustamisse ja interjööri loomisesse kaasati kogu ettevõte. Toolid katsetati enne üheskoos läbi, et kõige mugavamad välja valida. "Püüdsime kasutada võimalikult palju Eesti ettevõtete toodangut. Tõime siia erinevatest mööbli tootegruppidest kaks-kolm asja, inimesed istusid toolidel, pehmel mööblil ning andsid hinnangu. Selle järgi tegime hiljem valikud ja soetasime vajaliku," meenutab Alliksaar.

  Töö käib hõimudes

  Sama stiilselt, kui on sisse sätitud kõik silmaga nähtav, käib Pipedrive'is ka töö. Kui varem palgati arendajaid konkreetsetesse tiimidesse, kes tegelesid mingi kindla osaga toote arendamises, siis nüüd on Pipedrive'is hõimud ehk tribe'id, milles spetsiifika määratletud, kuid võimalused vabamad ja suuremad. Ühes hõimus on 20–30 arendajat ja sealt minnakse n-ö missioonile. "Meil on pitching tuesday'd (müügiteisipäevad – R.J.), kus tootejuht peab seitsme minuti jooksul tegema selgeks, mis on kliendi probleem ja mida soovitakse saavutada. Tribe'idesse kuuluvad insenerid kuulavad ning saavad valida, millise mure nad endale lahendamiseks haaravad. Missioonil on kindel lõpptähtaeg ja fookus on kogu aja just sellel konkreetsel teemal. Ükski tribe'i liige reeglina missiooni ajal ei puhka, sest tiim ajab intensiivselt üks-kaks kuud just seda asja. Ja lahendus tuleb leida," selgitab Liina. Pitching'utel toimib kogu nende ettevõtte.

  Saun, toiduauto ja pehme voodi

  Suuremad koosolekud ja arutelud toimuvad teise korruse avaras ruumis. Seal on ka arvutimänguala, mida peaasjalikult kasutavad programmeerijad. "See on nende puhkamismeetod. Ehitasime spetsiaalse ala pisut kõrgemale, n-ö saarekesele, kus on kott-toolid ja kõik mugavused mõnusaks olemiseks. Kui mäng ajab elevile ja hääl kõrgeks läheb, siis teisel korrusel see kedagi ei sega, sest siin tööd ei tehta," sõnab Vahtras.

  Iglusaun, samasugune, milles viskab leili ka jalgpalliäss David Beckham, saab korralikult kuuma igal nädalal ja niisama jõude see seal ei seisa.

  Age Alliksaar
  Pipedrive'i kontori juht
  Sealsamas on ka saun ja türkiissinine stiilne toiduauto. Need olid kaks esimest asja, mis toodi Pipedrive’i majja sisse kohe, kui hoone karkass valmis sai ehk põhimõtteliselt kerkis kõik muu hiljem ümber nende. Mõlemad mõnusad objektid on usinalt kasutuses. Toiduautot tuunides uuriti selle valdkonna inimestelt, millist varustust nad vajavad, et neile toitu müüma tulla. Saadud infole tuginedes sõiduk ümber ehitatigi. Iglusaun, samasugune, milles viskab leili ka jalgpalliäss David Beckham, saab korralikult kuuma igal nädalal ja niisama jõude see seal ei seisa. "Inimesed teevad trenni ja sageli pärast seda lõõgastutakse ka saunas," räägib Alliksaar. Õhates, et Pipedrive’is võiks ju suisa elada, kui siin puhkamiseks ase oleks, juhatatakse mind magamistuppa. Tõepoolest – seegi on siin olemas! Ruumi idee sai üle toodud eelmisest kontorist ja loodud mõttega, et kui mõni väliskolleeg ajavahest tingitud unega võitleb või päeval väikest ergutusund vajab, on tekk ja padi lähedalt võtta.

  Meil on inimesi, kes tulnud Eestisse armastuse pärast ja siin töökoha leidnud. Minu tiimis on disainer, kes saabus Indoneesiast. Ta kuulis, et Eesti on Euroopa Silicon Valley ja soovis sellest osa saada.

  Liina Vahtras
  Pipedrive'i kommunikatsioonijuht

  Tullakse, nähakse, jäädakse

  Korruseid on majas palju ja seega ka liikumist. Stabiilsuse mõttes on kollektiiv aga püsiv ja lihtsalt hetkeks ei tulda. Korrusel, kus viibime, kõlab üheaegselt eesti, vene ja inglise keel. “Meil on inimesi, kes tulnud Eestisse armastuse pärast ja siin töökoha leidnud. Minu tiimis on disainer, kes saabus Indoneesiast. Ta kuulis, et Eesti on Euroopa Silicon Valley ja soovis sellest osa saada. Kas me just nii uhke mõõdu välja anname, kuid tundub, et talle meeldib siin,” seletab Vahtras.
  Ringkäigu ajal võib märgata, et kontoris pole peaaegu ühtegi täisnurka. Miks? Sest kaks paralleelset seina tekitavad kaja, kui need nö murda, ei levi heli nii hästi. Pehme joonega on ka koosolekuteruumid. Et neis kohtumiste ajal õhku jaguks ning inimesed tähtsatel aruteludel erksad püsiksid, arvestati ventilatsiooni projekteerimisel rahva arvu, mitte ruutmeetritega. Kõigele ja kõigile on mõeldud. “Kolisime siia detsembri alguses. Kas teeksime täna midagi teistmoodi, siis ausalt – ei teeks. Meile väga meeldib siin,” sõnab Alliksaar. Oleme nõus, sest Pipedrive’is on tõesti äge.
  Jaga lugu:
 • Hetkel kuum
Infoturbe ekspert: identiteedivargusi on rohkem kui maailmas inimesi, teadlikkus peab tõusma
Tänavust infoturbeaastat iseloomustavad uued ründeviisid, kasvav identiteedivarguste arv, keerukamaks muutunud ründed ning digitaalse tarneahela riskid, kirjutab IT-ettevõtte Datafox infotrube juht Janar Randväli.
Tänavust infoturbeaastat iseloomustavad uued ründeviisid, kasvav identiteedivarguste arv, keerukamaks muutunud ründed ning digitaalse tarneahela riskid, kirjutab IT-ettevõtte Datafox infotrube juht Janar Randväli.
Börsid alustasid uut kvartalit korraliku langusega
Aasia turud on kolmandat päeva languses ning tänaseks on oodata ka Euroopa ja USA turgudel suuremat kukkumist.
Aasia turud on kolmandat päeva languses ning tänaseks on oodata ka Euroopa ja USA turgudel suuremat kukkumist.
Uueks ehituse asekantsleriks saab Ivo Jaanisoo
Majandusministeeriumi ehituse asekantsleriks saab Jüri Rassi järel senine ministeeriumi ehitus- ja elamuosakonna juhataja Ivo Jaanisoo.
Majandusministeeriumi ehituse asekantsleriks saab Jüri Rassi järel senine ministeeriumi ehitus- ja elamuosakonna juhataja Ivo Jaanisoo.
Soomlastelt Mandatumi ostnud Invalda siseneb Eesti turule
Tänavu Sampo panga Mandatum kindlustuse Balti äride ostust teatanud Leedu varahaldur Invalda alustab pärast lubade saamist tänasest kindlustusäri Eestis, Lätis ja Leedus.
Tänavu Sampo panga Mandatum kindlustuse Balti äride ostust teatanud Leedu varahaldur Invalda alustab pärast lubade saamist tänasest kindlustusäri Eestis, Lätis ja Leedus.
Riik võtab Tallinna Haiglalt toetuse ära Kõlvart: siis haiglat ei tule
Euroopa Liidu taastekava Eesti osa vähenemise tõttu otsustas valitsus, et vähemprioriteetsed on ning taasterahastu toetusest ilma jäävad Tallinna Haigla ja Haapsalu raudtee.
Euroopa Liidu taastekava Eesti osa vähenemise tõttu otsustas valitsus, et vähemprioriteetsed on ning taasterahastu toetusest ilma jäävad Tallinna Haigla ja Haapsalu raudtee.

Küpsised

Äripäev kasutab küpsiseid parima ajakirjandusliku teenuse, huvipakkuvama sisu ja hea kasutajakogemuse võimaldamiseks. Meie veebilehel on järgmist liiki küpsised: vajalikud-, statistika-, eelistuste- ja turunduse küpsiseid. Küpsiste kasutamise eesmärkide ja töötlemise aluse osas saad rohkem infot Meie Küpsiste Poliitikast. Vajutades „Luban kõik“ nõustud Küpsiste kasutamisega meie ja kolmandate osapoolte poolt Meie Küpsiste poliitikas ja käesolevas Küpsiste lahenduses toodud tingimustel. Vajutades „Muudan eelistusi“ saad oma eelistusi alati muuta ja täiendavalt infot erinevate Küpsiste kohta.

Loe lähemalt meie Privaatsus - ja Küpsisepoliitikast.