Indrek Kald • 24 märts 2019

Helmese tarkvara tuvastab türklasi ja filipiinlasi

Filipiinlased ootavad San Jose Del Monte linnas bussi.  Foto: Reuters/Scanpix

Helmes arendab üleilmset sertifitseerimistarkvara, mida kasutakse näiteks Türgi masinloetavate passide väljaandmiseks ja Filipiinide kodanike elektrooniliseks identifitseerimiseks.

Helmese tiimijuhi Ian Nelise sõnul luuakse koos Rootsi ettevõttega PrimeKey sarnast sertifitseerimistarkvara, mida Eestis kasutatakse näiteks ID-kaartide, mobiil-ID ja digitaalsete allkirjade toel inimeste elektrooniliseks identifitseerimiseks, kirjutab ituudised.ee.

"Sellist tehnoloogiat arendab maailmas vaid käputäis firmasid ja miljonite kasutajatega PrimeKey toode on üks levinumaid," rääkis Nelis. PrimeKey tarkvara kasutatakse tema sõnul maailmas riikide tasemel. "Näiteks kasutavad enam kui saja miljoni elanikuga Filipiinid seda oma riigiteenuste pakkumiseks ja kodanike identifitseerimiseks," märkis ta.

Nelise sõnul valisid rootslased Helmese partneriks ja arendamine toimubki kahes riigis paralleelselt. "See on väga spetsiifiline, kuid maailmas järjest olulisem valdkond, mille arendamiseks läheb vaja kõrgema matemaatilise ja krüptograafia taustaga tarkvaraarhitekte," rääkis Nelis.

Jaan Pillesaare loodud tarkvarafirmas Helmes töötab eri riikides 570 inimest. Helmese suuremad kliendid on rahvusvahelised organisatsioonid ja ettevõtted nagu OECD, Kühne+Nagel, DNB, Telia, SEB jt.

Hetkel kuum