Äripäev • 7. mai 2019 kell 10:03

Harju KEK ostis majandusministeeriumi vanalinna hoone

MKMi endine hoone Harju tänaval  Foto: Andres Haabu

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi endise hoone vanalinnas Harju tänaval ostis Riigi Kinnisvara ASi käest Harju KEK.

Tehingu hinda ja plaane maja kasutuse osas ettevõte veel ei avalda. "Võtame mõtlemiseks aega, sõlmisime tehingu alles eelmisel nädalal," ütles ERRile Harju KEKi tegevjuht Janek Lehtmets. "Praegu on kõik lahtine, hakkame alles kontseptsiooni välja töötama ja sooviks on luua linnaruumi väärtuslik keskkond."

Ministeeriumi endise hoone müüja oli enampakkumisel Riigi Kinnisvara AS (RKAS). Tehingu täpset hinda osapooled ei avalikusta.

Loe pikemalt rahvusringhäälingu portaalist.

1957. aastal kasutusse võetud maja on pea 5000ruutmeetrise pinnaga ning maja alghind oli 4 miljonit eurot. Maja jäi kasutuseta pärast mitme ministeeriumi kolimist ühishoonesse Suur-Ameerika tänaval.

Endel Pallale ja Tiina Kirsmele kuuluv Harju KEK on kinnisvaraga tegelev kontsern, mille käive jäi 2017. aastal 10 miljoni euro piirimaile. Muu hulgas hakkab Harju KEK peagi 65 miljoni euro eest ehitama Tallinna ringtee äärde uut äriparki A11. Ettevõte on ka Harju Elektri suuraktsionär.

Hetkel kuum