Äripäev • 24. september 2019 kell 11:23

Raadiohommikus: muutustes autoäri, üleilmse firma krahh ja raadiosild Äriplaanile

Amserv Grupi juht Raivo Kütt räägib kolmapäevases hommikuprogrammis automüügi väljavaadetest.  Foto: Raul Mee

Kolmapäevasesse Äripäeva raadio hommikuprogrammi tuleb külla Amserv Grupi juht Raivo Kütt, kes on ka samal päeval toimuva majanduskonverentsi Äriplaan 2020 üks esinejaid.

Vaatleme, mis hakkab lähiajal juhtuma automüügis: kuidas reageerivad tootjad tarbijate muutuvatele hoiakutele ja üha rangematele keskkonnaregulatsioonidele, milliseid üllatusi on varuks müüjatel. Küsime külaliselt, milliseid uudiseid võiks tuua aasta 2020 Eesti autoturule.

Maailma vanima reisifirma Thomas Cooki langemisest ja juhtunu järelmõjudest tuleb rääkima Eesti Turismifirmade Liidu president Merike Hallik. Uurime, kui suure kraatri maailma turismiärisse tekitas reisihiiglase plahvatus, millised sektorid said ja saavad veel pihta lööklainest ning kas midagi muutub seetõttu ka Eestis. Küsime ka, kes lõikab juhtunust kasu, sest isegi suurte kaotuste puhul leidub alati keegi, kes võidab.

Hommikuprogramm teeb ka lülitusi Alexela Kontserdimajja, kus on algamas meie mõjukaim majanduskonverents Äriplaan. Vahendame esimesi muljeid ja emotsioone saabunud külalistelt ning äripäevlastest korraldajatelt.

Hommikuprogrammi juhivad Indrek Mäe ja Neeme Korv.

Saatepäev jätkub järgmiste saadetega:

11.00–12.00 "Finantsuudised fookuses"

Saates tuleb juttu II pensionisamba muutusega kaasnevatest ohtudest ja samuti võimalustest, mida välja pakutud investeerimiskonto pakub.

Saates on külas Luminori pensioniüksuse juht Rasmus Pikani, Luminori investeerimis- ja riskianalüüsi üksuse juht Anton Skvortsov ja investor Taavi Pertman.

Olulistest näitajatest majanduses annab ülevaate Luminori peaökonomist Tõnu Palm.

Saatejuht on Paavo Siimann.

12.0013.00 "Ideest kasumini"

Viis aastat tagasi sündis elektrijalgrataste tootja Ampler Bikes, mis on kasvanud mitme miljoni eurose käibega ettevõtteni. Saates räägib äsja investoritelt edukalt raha kaasanud ettevõtte üks asutaja ja juht Ardo Kaurit, kuidas ekspordile keskendunud Eesti tootja vahendajateta otse kundele müüb, kuidas digikanalites oma toodetega pildile saada ja miks tasub väikeettevõttel laienemiseks raha koguda ühisrahastusest ning miks rahanappus on ettevõttele hea.

Saatejuht on Rivo Sarapik.

Saade jõudis esimest korda kuulajateni 2019. aasta kevadel.

13.0014.00 "Arvude taga"

Seekordne saade keskendub kahele teemale ja jõuab kuulajani kahes osas.

Saate esimeses pooles kõneleme peagi toimuvast registripõhisest rahva ja eluruumide loendusest ehk REGREList. Miks seda vaja on, mis andmeid kogutakse ning kui kalliks see maksma läheb, räägivad REGRELi projektijuht Diana Beltadze ning statistikaameti juht Mart Mägi.

Saate teises pooles räägime sellest, milliseid andmeid ning statistikat üldse riigil on ning kuidas võiksid ettevõtjad neist kasu lõigata. Mida uut on tulemas, kuidas piiravad seadused andmete jagamist ning milliseid teenuseid juba ettevõtjad ja teadlased statistikaametilt tellivad, räägivad statistikaameti juht Mart Mägi ja statistikaameti andmetöötluse arendusosakonna juhtivanalüütik Kaja Sõstra.

Saatejuht on Priit Pokk.

15.0016.00 "Äripäeva TOP"

Sel korral on vaatluse all turunduse valdkonna edetabelid. Seda sektorit aitavad avada Reklaamiagentuuride TOPi võitja La Ecwador juht Heily Aavik, Kommunikatsiooniagentuuride TOPi võitja Hamburg ja Partnerid omanik Hannes Hamburg ja Agentuuritulu TOPi võitja, digivaldkonnale keskendunud FCR Media juht Kristiina Tukk.

Saatejuht on Hando Sinisalu.

Kuulake Äripäeva Raadiot sagedusel 92,4 Mhz või veebist otsestriimina/järele siit.

Hetkel kuum