Äripäev • 14. november 2019 kell 14:37

Raadiohommikus: tark pensionireform, juhtideta firma ja ehituse väljakutsed

Kortermaja ehitus Tallinnas Asula tänaval. Reedeses hommikuprogrammis teeme juttu edukamatest ehitusfirmadest Äripäeva Ehitusettevõtete TOPis ja ehitusmaterjalitootjatest.  Foto: Raul Mee, Andres Haabu

Nädala viimases Äripäeva raadio hommikuprogrammis tuleb pensionirefomi kriitikale vahelduseks juttu sellest, kuidas reform edukalt ellu viia. Seda teemat selgitab advokaadibüroo Ellex Raidla partner Toomas Vaher.

Lisaks tuleb külla IT-ettevõtte Gofore äriarendusjuht Tuuli Pärenson, kellega teeme juttu, kuidas Gofore ilma juhtideta ettevõtet tüürib ja eesmärke täidab.

Tutvume ka värske Äripäeva Infopanga ehitusmaterjalitootjate konkurentsiraportiga. Miks materjalitööstuste juhid varasemast pessimistlikumad on, seda selgitab konkurentsiraportite juht Sigrid Kõiv.

18. novembrist laieneb Äripäeva raadio leviala mitmesse maakonda ja linna. Kuhu ja mis sellega kaasneb, selgitab Äripäeva raadio juht Birjo Must.

Teeme juttu ka Coop Panga aktsiate märkimisest, edukamatest ehitusfirmadest ja paljust muust.

Hommikuprogrammi veavad Rivo Sarapik ja Priit Pokk.

Saatepäev jätkub järgmiste saadetega:

11.00–12.00 "Äripäev eetris"

Saatejuht Ken Rohelaanega on stuudios Liina Laks ja Piret Reiljan. Juttu tuleb ees ootavast Coop Panga aktsiate avalikust noteerimisest Tallinna börsil, valtsuskriisist, nörritavast maffiaprotsessist ja muudest nädala tähtsamatest teemadest.

12.00–13.00 "Eetris on tervisekassa"

Eesti meeste oodatav eluiga on 73,9 aastat, ent tervena elavad mehed vaid 52,8 eluaastat. Veel aasta tagasi näitas statistikaameti arvutus meestele ligi kaks aastat pikemat eluiga tervena. Ragn-Sellsi juhatuse esimees Rain Vääna ja haigekassa juht Rain Laane on tippjuhid, kes toetavad ka isikliku eeskujuga meeste tervise edendamise kampaaniat "Pikema sõpruse päev".

Saadet juhib Tuuli Seinberg.

13.00–14.00 "Uus Maa kinnisvarasaade"

Saade annab näpunäiteid neile, kel plaanis müüa korterit või maja. Juhiseid jagavad Uus Maa Kinnisvarabüroo maaklerid Kristina Leer ja Egon Juhanson.

Selleks, et tehing sujuks tõrgeteta ja toimuks kiiresti, saab omanik oluliselt panustada. Teeme selgeks, mida peaks enne müügiga alustamist tegema, kui oluline on remont ja sisustus ning mida peab müüja ostuhuvilisele kindlasti oma kinnisvara kohta rääkima. Saade käib läbi kogu protsessi, alates müügieelsetest ettevalmistustest ja lõpetades kinnisvara üleandmisega.

Küsimusi esitab Kristi Kool.

Kuula Äripäeva raadiot sagedusel 92,4 Mhz või veebis/järele siit.

Hetkel kuum