Äripäev • 1. aprill kell 14:52

Raadiohommikus: parimad lahendused majanduskriisiga toimetulemiseks

Jüri Raidla Raidla Ellex  Foto: Raul Mee

Neljapäevases hommikuprogrammis on otseintervjuud vandeadvokaat Jüri Raidla ja teiste tuntud juhtidega. Räägime, millised on parimad lahendused majanduskriisiga toime tulemiseks.

Saadet veavad Karl-Eduard Salumäe ja Igor Rõtov.

11.00–12.00 "Poliitikute töölaud". Riigikogu liikmete palk erinevalt paljude erasektori töötajate omadest tõusis. Mida teevad poliitikud saadud palgalisaga ehk kuidas kasvatab oma varandust rahvaesindaja? Toomas Kivimägi ja Aivar Sõerd on juba aastaid lisaks aktiivsele poliitelus osalemisele ka investorid. Milline on nende investeerimisstrateegia, milliseid ostu- ja müügitehinguid on mehed viimasel kuul teinud ning millist tulevikku nähakse Tallinna börsi ettevõtetele? Need on vaid mõned küsimused, mille tänases saates poliitikutelt ära küsime. Samuti tuleb juttu sellest, millised on kriisi mõjud Tallinna börsile ning investorkultuurile Eestis tervikuna. Saadet juhib Indrek Mäe.

12.00–13.00 "Kullafond". Äripäeva kullafondi kuuluvas saates on külas 24aastaselt Põhjamaade Sümfooniaorkestri koos oma õega loonud, kunagine ERSO direktor ja Soome rahvusooperi ooperikoori juhina tööd teinud Kadri Tali. Räägime sellest, kust võtsid 24aastased õed omal ajal raha orkestri käivitamiseks ja kelle ustele koputasid. Milline on loomekollektiivi juhtimine ja kas see erineb tehasetööliste juhimisest. Räägime sellest, mis eristab, lisaks palgale, orkestrimängijaid ja koorisoliste Eestis ja Soomes. Mille üle on Kadri oma karjääris eriti uhke ning millised väljakutsed ootasid teda ees ERSO juhi kohale asudes. Saatejuht Kaisa Gabral.

13.00–14.00 "Nimed müügitahvlil". Tihti arvame, et suurepärane toode müüb ennast ise ja kui tooteesitlus on hea, siis on müük tehtud. Kas see ikka on nii? Kuidas kliendid tegelikult otsustavad? Mis toimub potentsiaalse kliendi peas, kuidas ta mõtleb ja sind analüüsib? Anname nõu puhtalt oma praktikale toetudes. Selgitame kolme olulist faasi, mis müügi õnnestumiseks peavad täidetud olema. Möödunud aasta augustis esmakordselt eetris olnud saadet juhivad Urmas Kamdron ja Silver Rooger.

15.00–16.00 "Teabevara tund". Seekordse „Teabevara tunni“ külaline on tööõiguse teabevara peatoimetaja, advokaadibüroo LEXTAL partner ja vandeadvokaat Kristi Sild. Saates antakse vastuseid küsimustele, mida on aasta esimestel kuudel teabevara nõuandekeskuses esitatud töölepingu, töötasu ja puhkuse kohta. Muu hulgas käsiteletakse saates järgmisi teemasid: millega tuleb arvestada, et töötaja tasustamise aluste muutmine oleks õiguspärane; kuidas peab käituma tööandja, kui töötaja töötasu on arestitud ning kas tööstaaži saab arvutada tagasiulatuvalt? Kui soovitakse muuta töötasu arvestamise aluseid, peaks selleks saavutama töötajaga kokkuleppe. Vastasel juhul võib vaidlus lõppeda töövaidluskomisjonis, eriti kui tasu muudatuse tulemusena väheneb. Küsimusi esitavad Äripäeva teabevara vanemtoimetaja Heidi Saar ja saatejuht Külli Seppa.

Kuulake Äripäeva raadiot Tallinnas ja Harjumaal 92,4 MHz, Tartus 97,7 MHz, Pärnus 91,9 MHz, Haapsalus 96,0 MHz, Saaremaal 101,7 MHz ja Ida-Virumaal 94,6 MHz.

Kuulamislingi ja nädala saatekava leiate siit.

Hetkel kuum