Äripäev • 13. aprill kell 13:52

Raadiohommikus elu pärast koroonat ja idufirmade puhastustuli

Sten Tamkivi.  Foto: Andras Kralla

Teisipäevane Äripäeva raadio hommikuprogrammi raskuskese saab olema iduettevõtetel. Räägime nendest nii ettevõtjate endi kui ka investorite mätta otsast.

Nimelt selgus värskelt Eesti idufirmade seas läbi viidud uuringust, et pooltel siinsetel idudel jagub rahavaru mõnekuuliseks kriisiks. Samas leidub hulganisti ka neid, kes plaanivad sel aastal värvata ja raskel ajal käivet kasvatada. Kes praegusest võidavad ja kel ees keerulised ajad, sellest kõneleme Eesti idufirmade juhtide klubi asepresidendi Sten Tamkiviga.

Omakeskis uuringu tegid ka siinsed riskiinvestorid. Kui osad investorid avavad rahakotiraudu raskemalt, siis enamus jätkab investeerimist. Millest investorid praegu otsustamisel lähtuvad, sellest kõneleb Eesti Era- ja Riskikapitali Assotsiatsiooni juht Margus Uudam.

Värbamisrakenduse Meetfrank asutaja ja juhi Kaarel Holmiga otsime vastust, kuidas leida hea tasakaal elus püsimiseks vajalike kärbete ning töötajatest hoolimise vahel, sest tänastest otsustest sõltub tulevaste klientide ja töötajate suhtumine ettevõttesse.

Järjest enam riike, ka Eesti, mõtlevad koroonapuhangu ohjamiseks vajalike piirangute lõpetamisest. Kuidas käituvad siin Euroopa riigid ja milline tuleb elu pärast piiranguid, seda selgitab Euroopa Komisjoni Eesti esinduse juht Keit Kasemets.

Hommikuprogrammi veavad saatejuht Rivo Sarapik ja uudistetoimetaja Priit Pokk.

Päev jätkub nelja saatega.

10.00–11.00 "Meeskonnatöö ja üritused". Tänane olukord sunnib meid olema loovamad kui eales varem. Paljud meeskonnad on suundunud kodukontoritesse, mis on tekitanud juhtidele uue väljakutse – kuidas motiveerida oma töötajaid distantsilt. Erinevatest virtuaalsetest motiveerimise võimalustest räägib õhtujuht ja vabaaja insener Leho Luukas.

Saadet juhib Keit Ausner.

11.0012.00 "Investor Toomase tund". Tulemuste hooaja stardipunktis analüüsime üheskoos Swedbanki Baltikumi aktsiaanalüüsi juhi Marek Randma ning LHV vanemanalüütiku Sander Daniliga koroonaviiruse mõju Balti börsidel noteeritud ettevõtetele.

Saates sõelume välja võimalikud võitjad ja kaotajad ning prognoosime, mis hakkab edasi juhtuma. Jutuks tulevad analüütikute aktsiasoovitused ja hinnasihid, aga ka dividendiprognoosid ning riiklikud abimeetmed börsifirmade turgutamiseks.

Saadet juhib Juhan Lang.

13.0014.00 "Cleantech". Äripäeva raadio rohetehnoloogia saates räägime samadest põletavatest teemadest nagu ülejäänud ühiskond – koroonakriisist ja energiatootmise tulevikust. Saate esimeses osas arutame GridIO tegevjuhi Konrad Hanschmidtiga Enefitile eraldatud riiklikust toetusest põlevkiviõlitehase rajamiseks Ida-Virumaale. Kas see on praeguses majanduskeskkonnas mõistlik otsus ning millised on potentsiaalsed tulevikuväljavaated?

Lisaks räägib saate teises osas Andre Lindvest Ubik Solutionsist praeguse majanduskriisi mõjudest iduettevõtetele ning millised on riigi toetusmehhanismid, mida idufirmad ise praegu ära kasutada proovivad.

Saatejuht on Mart Valner.

15.0016.00 "Töö ja palk". Saates on külas töötukassa teenusejuht Livia Laas, Coopi personalijuht Kerstin Jaani ja Share Force One'i üks asutaja Henri Loodmaa. Juttu tuleb sellest, kuidas saavad nii töötukassa kui ka spetsiaalselt selle kriisi ajal tööandjatele loodud tasuta tööjõu jagamise platvorm Share Force One ettevõtjatele abiks olla. Muu hulgas räägivad Laas ja Loodmaa sellest, kuidas aidatakse ettevõtjaid pärast kriisi ning Jaani avaldab, kas ja millisest abist Coopis praegu puudust tuntakse.

Saadet juhib Personaliuudiste juht Kai Miller.

Kuulake Äripäeva raadiot Tallinnas ja Harjumaal 92,4 MHz, Tartus 97,7 MHz, Pärnus 91,9 MHz, Haapsalus 96,0 MHz, Saaremaal 101,7 MHz ja Ida-Virumaal 94,6 MHz.

Kuulamislingi ja nädala saatekava leiate siit.

Hetkel kuum