Äripäeva raadio neljapäevases hommikuprogrammis kõneleme sündmuste korraldamisega tegeleva ettevõtja Endrik Randojaga, kes füüsiliste sündmuste lukku keeramiselt leidis võimalused ja väljundid digimaailmast. Uurime, kuidas peaksid sündmused edasilükkamise ja ärajätmise asemel virtuaalseks muutuma.
- Endrik Randoja. Foto: Raul Mee
Samuti selgus kolmapäeval, et keerulisel ajal lõi lukku enam kui 2 miljoni eurose rahastusvooru tarkvaravaldkonnas aasta silmapaistvaimaks valitud Eesti idufirma Dashbird. Millised on ettevõtte plaanid, sellest kõneleb selle juht ja üks asutaja Taavi Rehemägi.
Võtame kõne ka Elektrum Eesti juhile Andrus Liivandile ning räägime, kuidas siinne elektriturg päriselt toimima panna. Praegu kliendid teenusepakkujaid ei vaheta ja iga viies klient tarbib elektrit kallima üldteenuse hinnaga.
Lisaks käte pesemisele on töötajad kontoritest koju tööle kolinud ettevõtjale oluline ka küberhügieen, sest kurikaelad kaastunnet ei tunne ja kasutavad segast aega ära. Praktilisi soovitusi riskide maandamiseks jagab infoturbe-ettevõtte Cybers ekspert Jürgen Erm.
Teeme juttu ka automüügist Eesti suurima automüüja Silberauto värske juhi Keijo Kaasikuga.
Hommikuprogrammi veavad saatejuht Rivo Sarapik ja uudistetoimetaja Priit Pokk.
Päev jätkub nelja saatega.
10.00–11.00 "Sisuturundussaade". Seekordses saates antakse nõu, kuidas raamatupidamise kuludelt märgatavalt kokku hoida. Saate külaline on tarkvarafirma Envoice juht ja asutaja Jaanus Põder, kellega räägime raamatupidamise efektiivistamisest ja valdkonna tulevikust. Juttu tuleb sellest, milliseid raamatupidaja probleeme Envoice lahendab, kuidas on ettevõttel võimalik raamatupidajate tööd efektiivsemaks muuta, milles seisnevad ostuarvete, kviitungite ja aruannetega seotud peamised probleemid raamatupidajale ja paljust muust.
Saatejuht on Hando Sinisalu.
11.00–12.00 "Poliitikute töölaud". Saates arutletakse, kuidas ja millal hakkab Eesti eriolukorrast ja kriisist väljuma. Püütakse leida vastust küsimusele, kuidas minna edasi, et olukord läheks paremaks.
Nn väljumisstrateegiat loova töörühma juht Henry Kattago selgitab saates, millise tööplaani on nad senimaani välja töötanud, millised on strateegia väljatöötamise murekohad ja milliste probleemidega tuleb esimesena tegeleda. Kaubandus-tööstuskoja peadirektor Mait Palts räägib, millised on ettevõtjate ootused valitsusele ning kas abimeetmed on läinud asja ette. Saatejuht on Eliisa Matsalu.
13.00–14.00 "Kinnisvarainvestori ABC". Uus saatesari, mis hakkab uurima kinnisvaramaailma just läbi investori prisma, keskendub seekord ärikinnisvara olukorrale. Milline pilt avaldub sektoris pärast ligi kuu aega kestnud liikumispiiranguid, kes tulevad kriisist välja tugevamana, kui tervislik oli sektori olukord enne kriisi? Lisaks kuuleb, milliseid samme on sissetulekute juhtimiseks ja üürnike aitamiseks ette võtnud ärikinnisvarafond Baltic Horizon Fund.
Teemat avavad Baltic Horizoni kinnisvarafondi tegevjuht Tarmo Karotam ja kinnisvarabüroo Colliers Internationali partner ja investeeringute nõustamise juht Margus Tinno. Saadet juhib Kaspar Allik.
15.00–16.00 "Teabevara tund". Koroonaviirusest majandussuhetes räägib saates advokaadibüroo TGS Baltic vandeadvokaat Andres Kalm. Seoses liikumis- ja kogunemispiirangutega ning kaubanduskeskuste ajutise sulgemisega on koroonakriisi ajal õigussuhete keskmesse tõusnud üürisuhted, mida Andres Kalm lähemalt käsitleb. Aga ka seda, mis selle kriisi raames on äriühingute toimimises advokaadi pilgu läbi muutunud ja mida näiteks ette võtta teiste lepinguliste suhete ja rahaliste kohustuste puhul.
Saadet juhib Äripäeva teabevara vanemtoimetaja Heidi Saar. Advokaadibüroo TGS Baltic on äriõiguse teabevara koostööpartner.
Kuulake Äripäeva raadiot Tallinnas ja Harjumaal 92,4 MHz, Tartus 97,7 MHz, Pärnus 91,9 MHz, Haapsalus 96,0 MHz, Saaremaal 101,7 MHz ja Ida-Virumaal 94,6 MHz.
Kuulamislingi ja nädala saatekava leiate
siit.
Seotud lood
Ükski hooneomanik ei soovi keset talve seista silmitsi olukordadega, kus maja kommunaalkulud on paisunud ootamatult suureks või küttesüsteem lakkab hoopis töötamast. Eesti ilm on väga muutlik, eriti sügisperiood öökülmade ja hoogsadudega. Seega tuleb hooned varakult kütteperioodiks ette valmistada ning tegeleda ennetavalt
küttesüsteemide hooldusega.
Viimased uudised
Oleme Lõuna-Euroopaga üllatavalt sarnased, erinedes Läänest
Hetkel kuum
Tagasi Äripäeva esilehele