Äripäev • 21. aprill kell 14:30

Raadiohommikus: IT-ettevõtete käekäik, Karu järeltulija, USA sisevõitlused, Lenin 150

ITLi president Andre Krull.  Foto: Raul Mee

Kolmapäevases Äripäeva raadio hommikuprogrammis räägime Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liidu (ITL) presidendi Andre Krulliga, kuidas IKT sektor tuleb kriisis toime, millised on edulood ja võimalused ning mida õieti tähendab jutt, et teatud IT-ettevõtetel võib sügisel raskeks minna.

ITLi kuuluvate ettevõtete käive moodustab üle 70% Eesti IKT sektori kogukäibest. Küsime ka, mida IT-ettevõtetes arvatakse järjekordsest väliskaubandus- ja IT-ministri vahetusest, kuidas Kaimar Karu hakkama sai ja mida loodetakse või kardetakse tema järeltulijalt Raul Siemilt.

Pikalt Ameerika Ühendriikides elanud ajakirjaniku Neeme Rauaga arutame USA presidendivalimiste hetkeseisu, arvestades koroonakriisi arenguid, nafta hinna järsku kukkumist ning Donald Trumpi süvenevat vastasseisu osariikidega, välistööjõu piiramist ja palju muud.

Confido vaimse tervise keskuse psühholoogi ja pereterapeudi Triin-Ketlin Siskaga räägime sellest, kuidas juhid saavad enda töökollektiivi pingelisel koroonaviiruse ajal kaitsta ning kuidas ise hingeliselt terveks jääda.

On Vladimir Lenini 150. sünniaastapäev. Millisena nähakse suurt kommunisti tänastes ajalookäsitlustes? Mida arvatakse Leninist Putini Venemaal? Kas Lenin on tänaseks rohkem humoorikas, vaikselt ununev legend või on tal ka praegustes poliitilistes protsessides teatav tähtsus? Meie vestluskaaslane on ajaloolane, professor Aadu Must.

Hommikuprogrammi veavad saatejuht Neeme Korv ja uudistetoimetaja Karl-Eduard Salumäe.

Päev jätkub nelja saatega.

10.00–11.00 "Turunduskohv La Ecwadoris". Saate fookuses on praegune kriis: milliseid vigu tasuks vältida ning kuidas turundusosakonnad peaksid praeguses olukorras reageerima, et tagada edu. Saates on külas reklaamiagentuur La Ecwador tegevjuht Heily Aavik ja loovjuht Taavi Lehari. Saadet juhib Hando Sinisalu.

11.00–12.00 "Kasvukursil". Saates räägitakse saneerimisest. Miks on saneerimine parem alternatiiv pankrotile, millistele firmadele saneerimine sobib ja miks seda võimalust tasub kasutada? Miks just praegu võiks saneerimine olla ettevõtjatele hea võimalus majanduskriisist tekkivate probleemide lahendamisel?

Oma kogemusi ja soovitusi jagavad advokaadibüroo Cobalt vandeadvokaat Annika Jaanson, nõustamisfirma Grant Thornton Baltic audiitorteenuste valdkonna juht Mart Nõmper ja nõustamisteenuste valdkonna juht Artur Suits. Saadet juhib Aivar Hundimägi.

13.00–14.00 "LEADELL Pilv: õigusest ja õiglusest". Saate teemaks on kinnisvara müügilepingutest tulenevad vaidlused ning kinnisvara varjatud puudused ja müüja vastutus. Lisaks räägitakse, mis võib eriolukorrast tingituna oodata ees kinnisvaraturul.

Saate külalised on advokaadibüroo LEADELL Pilv vandeadvokaadid Merilin Ojasaar ja Anneli Aab. Saadet juhib Aivar Hundimägi.

15.00–16.00 "Juhtimislabor". Külas on vandeadvokaat ja projektijuhtide koolitaja Ott Saame.

Saates räägib Ott Saame sellest, millised võiksid olla projektijuhtide õigusalased baasteadmised. Juttu tuleb sellest, mis vahe on lepingul ja kokkuleppel, kas kirjalikku lepingut saab ka suuliselt muuta ning kuidas saab tõlgendada mõistet „vääramatu jõud“.

Kuulake Äripäeva raadiot Tallinnas ja Harjumaal 92,4 MHz, Tartus 97,7 MHz, Pärnus 91,9 MHz, Haapsalus 96,0 MHz, Saaremaal 101,7 MHz ja Ida-Virumaal 94,6 MHz.

Kuulamislingi ja nädala saatekava leiate siit.

Hetkel kuum