Teisipäeval võtame raadiohommikus eri nurkade alt ette Rootsi majanduse, mis vihjab ka sellele, mida on oodata Eestis. Kas sealne majandus on hoogu sisse saamas?
- Rootsi on Eesti üks suuremaid eksporditurge, mistõttu tasub sealsetel arengutel silma peal hoida. Foto: Imago/Scanpix
Pärast kell 8 kõlavaid uudiseid võõrustame stuudios investor Stefan Anderssoni, kes aitab lahti harutada turgudel toimuvat ja avab ka enda portfelli. Räägime Tallinna ja Stockholmi börsist ning uurime, mida ootab ta investorina uuelt poolaastalt.
Arenguid Rootsis aitab avada ka Rootsi kontserni kuuluva Hanza Mechanicsi Balti klastri juht Liivar Kongi. Tööstusjuhilt küsime, mida saaks Eesti teha majanduse kasvule pööramiseks ja kuidas võiks mõjuda tööstussektorile uue ministrikoha loomine.
Infopanga konkurentsianalüütik Sigrid Kõiv liitub hommikuprogrammiga pärast kella 9. Temaga võtame fookusesse metsatööstuse ja taristuehituse värsked raportid, kust selgub, milline on olnud sektorite möödunud majandusaasta ning arutleme, kuidas nähakse lähitulevikku. Samuti peatume peagi ilmuval mööblitööstuse raportil.
Hommikuprogrammi veavad Mai Kroonmäe ja Kristjan Kurg.
Otselingi kuulamiseks leiab
siit.Saatepäev jätkub nelja saatega:
11.00-12.00 “Investor Toomase tund”. Saates on külas LHV investorkogukonna juht Nelli Janson ja investor Ivar Mägi, kes arutavad USA tehnoloogiagigantide teise kvartali tulemuste üle ning analüüsivad põhjalikult, miks aktsiad peale ootuste ületamist ikkagi kukkusid.
Saates analüüsivad eksperdid põhjalikult Alphabeti, Meta, Microsofti, Amazoni, Tesla ja Apple’i tulemusi. Samuti vaatavad nad sisse tehisintellekti võidujooksu ning toovad välja, kellele tasub nende hinnangul panustada AI võidukäigust osa saamiseks. Saadet juhib Jaan Martin Raik.
12.00-13.00 “Nimed müügitahvlil”. Saates räägivad Dominate Salesi tegevjuht Silver Rooger ja müügitreener Mardo Kase alahindamisest.
Juttu tuleb sellest, kui palju ettevõtjad alahindavad seda, kui palju aega ja ressurssi kulub tegelikult B2B segmendis tulemusteni jõudmiseks, eriti teenuste müügis ning idufirmades. Alahinnatakse ka seda, kui palju aega kulub meeskonnas uskumuste ümberkujundamiseks ja harjumuste muutmiseks.
Rooger ja Kase toovad erinevaid näiteid klientide ja enda kogemustest, mil nad on olukordade alahindamisega kokku puutunud ning annavad nõu, kuidas seesuguseid olukordi vältida.
13.00-14.00 “Eetris on turundusuudised”. Saates uurime LinkedIn'i kasutamise eripärasid ja võimalusi, külas on turundusmentor Marelle Ellen, kes kasutab LinkedIn'i oma äri peamise turunduskanalina.
Pakume praktilisi nõuandeid brändi isikupära loomiseks ja tooteturunduseks ning räägime sellest, kuidas luua kanalis postitusi, mis jõuavad laiema auditooriumini.
Lisaks saab saatest väärtuslikke soovitusi selle kohta, millised postitusetüübid levivad kõige paremini, kuidas meeldida algoritmile ning kuidas korraldada oma ettevõttes LinkedIn'i väljakutse, mis võib tõsta reach'i mitme miljonini.
Saadet juhib Keit Alev.
15.00-16.00 “Kasvupinnas”. Võtame ette sel nädalavahetusel toimuva tippsündmuse. Nimelt on Eesti saanud esimest korda võimaluse korraldada kündmise maailmameistrivõistlused, kuhu tuleb võistlejaid kokku 25 riigist.
Selle omamoodi ja tehniliselt keeruka korralduse eest vastutajad on meil stuudios – võistlusi korraldab Eesti Künniselts koos Maaülikooli ja kultuuripealinn Tartu 2024 korraldustiimiga. Eesti Künniseltsist on kohal Egle Järvala ja Margus Ameerikas.
Saadet juhib Põllumajandus.ee juht Meelika Sander-Sõrmus.
Kuulake Äripäeva raadiot Tallinnas ja Harjumaal 92,4 MHz, Tartus 97,7 MHz, Pärnus 91,9 MHz, Haapsalus 96,0 MHz, Saaremaal 101,7 MHz, Ida-Virumaal 94,6 MHz, Raplamaal 101,8 MHz ja Järvamaal 104,3 MHz.
Otselingi kuulamiseks leiab
siit.
Seotud lood
Bigbanki peaökonomist Raul Eamets usub, et Eestil tuleb tunnistada kehva võimekust siin kasvatatud toormele lisandväärtuse andmisel, olgu selleks põllumajandus või puidusektor.
Hetkel kuum
Lisatud vigade vältimise juhend
Tagasi Äripäeva esilehele