• Jaga lugu:

  Milliseid võimalusi pakub tänapäeva koduvalve?

  Foto: G4S

  Koduvalve ei tähenda pelgalt kaitset varguste ja vandaalitsemiste eest, vaid annab südamerahu ka tulekahju, vee- või gaasiavarii ohu puhul. Samuti saab koduvalvega liita mugavusteenuseid nagu väravate avamine või kütte temperatuuriandurid. Miks on mõistlik koduvalvele mõelda juba maja projekteerimisfaasis, selgitab ASi G4S Eesti müügiosakonna juht Artur Aunapu.

  Et pääseda hilisemast tülikast koduvalvesüsteemi paigaldusest, võiks inseneridel lasta elamu elektriprojektile pilgu peale heita enne ehitusprotsessi algust.

  Maja planeerimine ja ehitamine on väga intensiivne periood nii omaniku kui ka ehitajate jaoks, seetõttu võib juhtuda, et mõni mitte nii olulisena tunduv asi jääbki esimese hooga tagaplaanile. Üks selline näide on koduvalve ja signalisatsioonisüsteem, millele mõeldakse sageli alles siis, kui toad on möbleeritud ning majja on tekkinud nii-öelda varandust, mida kaitsta.
  Tegelikkuses on aga on mõistlik kaitsta ka ehitusjärgus hoonet ning samuti on kõik valvega seonduvad tööd teha ära muu kaabeldamise käigus. Peale selle, et seina sisse peidetud kaablid on silmale ilusam vaadata, tuleb kindlasti koduvalve paigaldus ehitusjärgus ka soodsam võrreldes hilisemate juhtmete vedamise ja eraldi viimistlemise või juhtmevabade seadmete kasutamisega. Lisaks saab valvesüsteemi kasutada sel juhul juba ehituse käigus majakarbi, ehitusmaterjalide, kütteagregaatide ja tööriistade valveks, sest pooleliolev tühi hoone on varaste jaoks väga meelitav.
  Tihti püütakse end õigustada, et meil pole signalisatsioonisüsteemi vaja, sest meil on alati keegi kodus, elame turvalises piirkonnas, olemas on kindlustus või siis, et varguste hulk on aastatega vähenemas. Kas sellepärast, et õnnetusi juhtub vähem, võib jätta neile asjadele mõtlemata? Tegelikult tahame kõik jõuda koju teadmisega, et seal on asjad endiselt nii, nagu me ise jätsime. Sama käib muidugi ka suvemajade kohta, mis on pika talve omapead valveta ning kus aset leidnud kuritöö võib avastada alles kuid hiljem. Muide, korralik koduvalvesüsteem tõstab ka teie kodu väärtust, kui peaks kunagi tekkima soovi oma kinnisvarast loobuda.
  Et pääseda hilisemast tülikast koduvalvesüsteemi paigaldusest, võiks inseneridel lasta elamu elektriprojektile pilgu peale heita enne ehitusprotsessi algust ning paigaldada valvekaabeldus elektritööde käigus. Lisaks oleks valvespetsialistiga mõttekas üle arutada teie vajadused, näiteks kas teil on toas või õues elavaid koduloomi, kui suured need on jne.
  Kasu on ainult korralikult läbimõeldud valvesüsteemist
  Kui kaablid on veetud, on anduritega tegelikult veidi aega. Siin tuleb olla teadlik, et andurid paigaldataks õigetesse kohtadesse – suitsuandur kohta, kuhu tõenäoliselt tulekahju puhul suits liigub, veeandur majapidamisruumi katla või veetorude lähedusse ning garaaži valvama andurid, mis on sellistesse tingimustesse kõige sobivamad.
  Kui andurid kipuvad andma valehäiret, on kas kasutatud kehva tehnikat, tehtud lohakas teostus või on väljamõeldud lahendus antud oludesse ebasobiv. On ka juhtumeid, kus häireid tekitab otse anduritele paistev päike või aknast sisse puhuv tuul – ka siin oleksid abiks spetsialisti nõuanded, et nii ei juhtuks.
  Sama oluline, kui andurite asukoht, tuleb leida õige koht ka teistele seadmetele, et seadmete kulu oleks ühelt poolt võimalikult optimaalne ning teisalt oleks neid mugav kasutada – näiteks ei ole mõtet panna valvesõrmistikku tagaukse juurde, mida hiljem eriti ei kasutata.
  Tõusev trend ka eramutel on videovalvekaamerate kasutamine. Kaamerad tasub lasta paigaldada ümber maja, aga ka siin tuleb mõelda sellele hiljemalt ehitusetapis, sest hiljem võib olla tülikas seintele või tuulekasti alla kaableid vedada. Kindlasti oleks vaja objektiiv suunata näiteks õues olevale varale nagu aiamööbel, väligrill ja robotmuruniiduk. Kusjuures kaamera ei ole kasulik mitte ainult varastele mõeldes, vaid ka läbi selle on hea toast ekraanilt jälgida, kuidas lapsed õies mängivad või ega koer jälle pahandust tee.

  Koduvalve annab südamerahu tulekahju, vee- või gaasiavarii korral.

  Valvesüsteem kodus on sama oluline nagu turvavöö sõidukites.

  Korralik koduvalvesüsteem tõstab teie kodu väärtust.

  Miks on vajalik ühendus turvafirmaga?
  Kui olete hankinud oma koju korraliku valvesüsteemi, on mõttekas liituda ka turvafirmaga. On ka selliseid kodusid, kus valveseadmed pole turvaettevõttega ühendatud ja annavad häire korral teate koduomaniku nutitelefonile. Selline lahendus tähendab, et teade tulekahjust või sissemurdmisest jõuab küll kohale, kuid näiteks reisil olles ei ole kiirelt kedagi olukorda kontrollima saata. Tuleb ette ka olukordi, kus telefon peab olema välja lülitatud või hääletul režiimil, on aku tühjaks saanud või telefon ununenud autosse ning siis jääb häiresignaal üldse märkamata. Koduvalve ühendamine turvaettevõttega annab selle eelise, et 24/7 on vajaliku ettevalmistuse saanud turvatöötajad alati valmis häirele reageerima.
  Oluline mugavus on tänapäeval kodutehnika ja valve juhtimine nutiseadmega vastavate rakenduste abil. Nii saab distantsilt avada väravaid, juhtida küttesüsteemi temperatuuriandureid, lülitada sisse saunaahju või vaadata videokaamerate salvestusi. Mobiilne pult ei asenda küll igas olukorras koodisõrmistikku või puutetundlikku ekraani (näiteks kui telefoni aku peaks saama tühjaks), kuid on suurepäraseks ja mugavaks abimeheks.
  Valvesüsteem kodus on sama oluline nagu turvavöö sõidukites – kui see on lastud juba paigaldada, tuleb seda ka kasutada ja aeg-ajalt kontrollida, kas kõik ikka töötab nagu peab. Kunagi ei tea, millal seda vaja võib minna, kuid nagu autoga õnnetusse sattudes võite tänada vaid iseend, et turvavöö kinni oli, võite ka varguse, tulekahju või veeuputuse korral olla rahul, et signalisatsioon päästis kõige hullemast.
  AS G4S EestiAS G4S Eesti kuulub rahvusvahelisse kontserni G4S, mille põhitegevusala on turvateenuste osutamine. G4Si tütarettevõtetes enam kui 100 riigis töötab kokku üle 600 000 inimese. G4S Eesti esindused asuvad Tallinnas, Tartus, Pärnus ja Jõhvis ning ettevõttele kuulub Eesti Turvaettevõtete Liidu andmetel 41% Eesti turvaturust ja 51% Eesti valveteenuste turust. G4S Eestile on omistatud rahvusvaheline kvaliteedisertifikaat ISO 9001:2008 ning alates 2011. aastast on viiel järjestikusel aastal pälvitud MTÜ Vastutustundliku Ettevõtluse Foorumi tunnustus vastutustundliku ettevõtluse eest.
  Jaga lugu:
 • Hetkel kuum

Enefiti börsikell kuulutab Eesti väikeaktsionäri triumfi
Enefit Greeni aktsiate esmane avalik pakkumine õnnestus vaatamata sellele, kuidas aktsia käituma hakkab, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Enefit Greeni aktsiate esmane avalik pakkumine õnnestus vaatamata sellele, kuidas aktsia käituma hakkab, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Börs: USA turul parim nädal alates juunist
USA aktsiaturud lõpetasid reede tõusuga ning Dow Jonesi indeksi jaoks oli see nädal parim alates juunist. Aktsiatel aitasid nädala jooksul kallineda pankade tugevad kvartalitulemused, vahendab Reuters.
USA aktsiaturud lõpetasid reede tõusuga ning Dow Jonesi indeksi jaoks oli see nädal parim alates juunist. Aktsiatel aitasid nädala jooksul kallineda pankade tugevad kvartalitulemused, vahendab Reuters.
Piirangud lennutasid Rakvere firmas keskmise palga üle 4000 euro
Ühes Lääne-Virumaa ettevõttes oli mullu töötajate keskmine palk üle 4000 euro ning ettevõtte juhi palk 7600 eurot kuus. Eestis on nii kõrge pagatasemega ettevõtteid kokku 111, kirjutab Lääne-Virumaa Uudised.
Ühes Lääne-Virumaa ettevõttes oli mullu töötajate keskmine palk üle 4000 euro ning ettevõtte juhi palk 7600 eurot kuus. Eestis on nii kõrge pagatasemega ettevõtteid kokku 111, kirjutab Lääne-Virumaa Uudised.
FEB sai konkurendi ostuks loa
Kütte-, veevarustuse ja ventilatsiooniseadmete müüja FEB sai konkurentsiametilt loa osta taanlastelt samas valdkonnas tegutsev ettevõtte Vaga Tehnika Eesti.
Kütte-, veevarustuse ja ventilatsiooniseadmete müüja FEB sai konkurentsiametilt loa osta taanlastelt samas valdkonnas tegutsev ettevõtte Vaga Tehnika Eesti.