6. juuni 2017
Jaga lugu:

Vasakult Hannes Kumari, Harri Uljas, Rauno Mihkelsaar
Vasakult Hannes Kumari, Harri Uljas, Rauno Mihkelsaar  Foto: erakogu

H2R Solutionsi kolmeliikmeline meeskond on turul tegutsenud aastajagu ning leidnud selle aja jooksul IT-maastikul kindla koha. Mahukas kogemustepagas, säilinud uljus ja uuendustele avatus aitavad pakkuda klientidele ahhaa-momente ning just nende vajadustele vastavaid lahendusi.

Asutajad Hannes, Harri ja Rauno on kolm pikaajalist kolleegi-sõpra, kes leidnud omal ajal ühise keele ning otsustanud pakkuda kohalikul turul klientidele Cisco Systems Inc. lahendusi. Nooruslik uljus ei sega aga tõsiseltvõetavust – IT-põhist kogemustepagasit on igal tiimi liikmel 10–15 aastat.Meeste sõnul on kodumaised kliendid uuenduste teemal eestlaslikult skeptilised. „Ollakse harjunud tuttava ja turvalise olemasolevaga ega osata ehk rohkemat tahtagi. Siinkohal ongi õige hetk astuda kliendile ligi ning pakkuda reaalseid lahendusi, mis hõlbustavad tööd lühemas ja pikemas perspektiivis ning muudavad töökeskkonna operatiivsemaks mitmel tasandil,“ selgitavad nad.Mis peamine, siin tehakse asju, mis endale hingelähedane, ning pakutakse kohalikul turul unikaalseid teenuseid. Idee tulla turule just Cisco Systems Inc. toodetega tekkis aga prioriteedist pakkuda ühe tootja tooteid ja siduda kokku erinevaid komponente parimale praktikale omaselt.

Too oma IT-taristu eelmisest sajandist tänapäeva

Oled valmis uuteks, innovaatilisteks lahendusteks? Soovid hoida kokku aega ja ühtlasi säästa ka raha? Korraldada videokonverentsi ilma kontorist väljumata? Muuta oma firma asjaajamine senisest veelgi mugavamaks, turvalisemaks ja kiiremini hallatavaks? Kõik see on võimalik, kui olla valmis proovima, katsetama ja võrdlema uut teenust senisega.Nagu H2R Solutionsi meeskond omast kogemusest teab – olgu tegu suurema või väiksema kollektiiviga, baasvajadused on kõigil tegelikult ühesugused. Loomulikult on esimene mõttekoht, millistest teenustest enim puudust tuntakse ja lahendusi oodatakse. Tänasel päeval keskendutakse H2R Solutionsi meeskonnas peamiselt neljale valdkonnale. Kliendile pakutakse pilvepõhist videokonverentsi, tagatakse võrgu turvalisus, pilvepõhise haldusega võrguteenust ja põnevaid sensoripõhiseid IoT-lahendusi.Siinkohal kinnitavad mehed, et üllatuslikult on teenusekesksem lähenemine kodumaiste firmade seas tänasel päeval veel küllaltki lapsekingades, samas on mõistlik teha valik kalli riistvara hankimise asemel just vajadusi arvestava teenuse sisseostmisele.Olulisel kohal on innovaatilised võrgulahendused. Cisco Systems Inc pakub omalt poolt Meraki võrguteenust, mille näol on tegu lihtsa ja intuitiivse haldusliidesega, mis on hallatav vajadusel ka isegi enda nutitelefonist – ja seda ükskõik kust maailma otsast.Meraki võlu seisneb just lahenduse madalas pikaajalises kogukulus, kuna haldus ja monitooringu keskkond on viidud pilvepõhiseks. See võimaldab halduse üle anda kolmandatele osapooltele ilma liigsete lisakuludeta. Probleemide tekkel on võimalik e-liidese kaudu võtta ühendust – nõnda saavad ka probleemid kiirelt lahenduse.Samuti ollakse turul Cisco ASA Fire­Poweri tulemüüriga, mis on mõeldud tänapäevaste ettevõtete arvutivõrke varitsevate ohtude ja pahavara kaitseks. Võrgu turvalisuse testimiseks on parim demolahendus, mille käigus analüüsitakse liiklust ning koostatakse kliendile esmane raport. Raportist saab ülevaate rünnete ja pahavaraga nakatunud arvutite kohta kogu võrgu ulatuses, samuti analüüsitakse võrguliikluse iseloomu ning hinnatakse liiklusvoo riske.Pilvepõhine koostöölahendus ja konverentsiteenus aitavad aga suhelda heade kolleegide-koostööpartneritega kiiresti videosilla kaudu ning tuua kompaktselt firma suhtluskanalid ühele platvormile. Kiirus, mugavus ja hõlbus võimalus pidada koosolekuid ükskõik kus ja millal on võitnud klientide poolehoiu – võib öelda, et tegu on populaarseima tootega.

Usaldus iseenda kogemuse kaudu

„H2R Solutionsi meeskonna jaoks on oluline pakkuda teenuseid ja tooteid, mis on esmalt ise läbi proovitud. Igal aastal käiakse end täiendamas erinevatel messidel – nii Euroopas kui ka kaugemal –, tagasi saabudes aga asutakse huvipakkuvat proovima ja katsetama.Mis oluline, ka kliendil on võimalik valitud tootega kokku lepitud aja jooksul tasuta tutvuda. Proovimisperiood oleneb lahendusest, ulatudes isegi kuni 3 kuuni – näiteks videokonverentsi ja selle kasutusmugavust testivad praegusel ajal 7 firmat. „Võib öelda, et 90% juhtudest otsustab klient juba harjumuspäraseks saanud uue toote kasuks, sest kasutusmugavus, lihtsus ja mugavus on märgatavad,“ selgitavad mehed.Omalt poolt pakub H2R Solutions klientidele teabepäevi ja koolitusi. Ise on osaletud aga aasta jooksul mitmetel üritustel-konverentsidel ning korraldatud ise H2R Live!, kuhu kogunes üle 200 osaleja. Pealehakkamine on toonud juba ka töövõite. „Võib öelda, et varem pole Cisco esindusest olnud Eestis kohal nii palju inimesi ning näiteks esmalt alles 2017. aasta lõpus Baltikumi tarbijani jõudma pidanud pilvepõhine videokonverents sai siin aktiivseks juba 2016. aasta jõulude aegu,“ tunnevad mehed heameelt.

Koosolek videosilla vahendusel
Koosolek videosilla vahendusel  Foto: Cisco Marketing materjalidest

Lahendused, mis muudavad maailma

H2R Solutions on leidnud enda kõrvale arvukalt koostööpartnereid, kellega koos tulevikkuvaatavaid lahendusi pakutakse. Koostöös Philipsiga on väljatöötamisel targa maja/kontori projekt, mille puhul saab IT-süsteemi kaudu hallata kogu maja – alustades ventilatsioonist, nutilampidest, mis saavad voolu otse võrgust. Kulude kokkuhoid ja energiatarbimise vähendamine on märgatavad, kasutajamugavusest rääkimata. Tegemist on majaga, mis suhtleb inimesega ning haldab nutitelefoni kaudu identifitseerides konkreetse inimese jaoks vajalikku infot, kuvades seda ruumides asuvatel ekraanidel.Sama põhimõtte alusel toimib ka kaubanduskeskustes personaliseeritud reklaam, mis pakub kliendile just sellist infot – allahindlused, sobilik tootevalik jne –, mida ta vajab. Vähemoluline pole ka nn virtuaalne pangakontor, mis aitab hoida kokku kulusid, pakkudes kliendile võimalust suhelda privaatselt panga töötajaga videosilla kaudu. H2R Solutionsi jaoks pole ükski idee teostamatu!

Cisco Systems Eesti esindaja Lauri Makke:Cisco lahendustele orienteeritud H2R meeskond on aidanud Ciscol Eestis tutvustada mitmeid uusi ning innovaatilisi tooteid ja lahendusi. Nende töö tulemusel jõudis näiteks Cisco Spark (meeskonnatööks mõeldud turvaline suhtlusplatvorm) Eestisse aasta varem, kui algul planeeritud. Nende pühendumust asjade interneti (IoT), IT turvalisuse ja koostöölahenduste vallas on märgatud ka väljaspool Eestit ja tänu neile on Eestit külastanud mitu Cisco hinnatud tippspetsialisti. Kindlasti on sellele aidanud kaasa meeskonna liikmete põhjalikud teadmised ja pikaajaline kogemus Cisco lahenduste vallas ning aastatega kogutud kontaktid kõikjalt maailmast. Koostöös H2Ri ja Cisco partnerettevõtetega oleme käivitanud mitmeid huvitavaid projekte nüüdisaegse targa kontori ja linnaruumi arendamiseks, samuti Eesti ettevõtete ja avaliku sektori digitaliseerimiseks.Spring Hubi tegevjuht Enelin Paas:H2R Solutions on Spring Hubile teinud kvaliteetse wifi ja suurepärased videokonverentsi lahendused. Oleme Spring Hubi koostöötamiskeskuses (co-working space) koos H2Riga nüüdseks üle nelja kuu pakkunud kvaliteetset töökeskkonda firmadele, alustavatele ettevõtjatele ja vabakutselistele. Nende jaoks on wifi ja videokonverentsi tipptasemel lahendused üliolulised ning Spring Hubi kliendid ei ole pidanud teenustes kordagi pettuma. Spring Hubi tegevjuhina kiidan ka seda, et kogu H2R meeskond on väga kiiresti reageeriv ning leidnud alati meie küsimustele ja mõtetele vastused ja teostuse.

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt