Kuriteo ohver saab valuraha

15. jaanuar 2001, 07:50

Kuriteo tagajärjel üliraskeid kehavigastusi saanud inimestel on 1. jaanuarist õigus taotleda kuni 50 000kroonist hüvitist, kirjutab Eesti Päevaleht.

1. jaanuarist jõustus kuriteo ohvritele hüvitise maksmise seadus. 1997. aastal Tallinna Kaubamaja ees tulistamise tagajärjel seitse kuud haiglaravil olnud turvamehe Taivo Kalbergi sõnul on igati kiiduväärt, et taoline seadus on jõustunud.

?Üliraskete kehavigastustega inimesel on väga raske end taas leida, tööd saada ning igapäevast elu jätkata,? ütles 159 päeva intensiivosakonnas hapnikuaparaadi all viibinud Kalberg. ?Mina sain juba siis hüvitist, kuna töö tõttu oli mul elukindlustus ja määrati ka invaliidsusgrupp.?

Sotsiaalministeeriumi sotsiaalkindlustuse ja -toetuste osakonna peaspetsialisti Leili Matsari sõnul saab ohver hüvitist taotleda sõltumata sellest, kas kurjategija on tabatud, kas kurjategija oli alaealine või kas kurjategija tegutses süüdimatus seisundis.

?Küll on pensioniameti direktoril õigus keeruliste juhtumite puhul otsustamine edasi lükata kuni kohtuotsuse tegemiseni,? ütles Matsar. Hüvitist saab inimene nõuda ka kallaletungi tagajärjel saadud ja kuus kuud kestva tervisehäire korral. Samuti on õigus raha saada ka kuriteo tagajärjel surnud isiku ülalpeetaval.

Hüvitise taotlusega tuleb pöörduda oma elukohajärgse pensioniameti poole. Pensioniameti peadirektori Liivi Evartsoni sõnul on inimesed helistanud ja seaduse vastu huvi tundnud, kuid ühtegi avaldust pole veel esitatud.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing