Kui Paide saab eurotapamaja, võib Türi saada loomsete jäätmete käitlemistehase

Inno Tähismaa 17. jaanuar 2001, 17:07

Eile õhtul Paides koos olnud linnavolikogu poliitiliste jõudude ümarlauakohtumisel tuli välja, et kui Paide saab eurotapamaja, või Türi linn saada loomsete jäätmete käitlemistehase, vahendas Kuma raadio.

Kohtumise korraldanud linnavolikogu esimees, riigikogu liige Andres Taimla ütles, et Paide poliitikud suhtuvad tapamaja rajamisse soosivalt, sest see Viru Lihaühistu toob linna investeeringuid 50 miljonit krooni, ettevõttelt ja töötajailt laekuvad maksud suurendavad linnaeelarvet 450 000-720 000 krooni võrra aastas, suureneb vee- ja veepuhastus- ja soojatootmisettevõtete käive, mis omakorda võimaldab hoida teenuse hinda stabiilsena. Tapamajaga koos pannakse enam rõhku keskkonnakaitsele ja veepuhastusjaama kaasajastamisele.

Taimla sõnul võib Paidesse tapamaja ehitamine kiirendada Türi taha loomsete jäätmete töötlemistehase ehitamist.

Kohtumisel osalesid ka Järvamaa Keskkonnateenistuse juhataja Peeter Eek ja Järvamaa Tervisekaitsetalituse direktor Taima Andruse.

Järvamaa Keskkonnateenistuse juhataja Peeter Eegi sõnul on riigi huvi loomsete jäätmete ümbertöötlemistehas kiiresti rajada, vastasel juhul euroläbirääkimistel veterinaarpeatükki ei suleta ja euroliiduga ühinemisläbirääkimised ei lõpe enne kui kõik peatükid on suletud.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing