Õed suhtlevad riikliku lepitajaga sunniviisiliselt

31. jaanuar 2001, 16:39

Õdede kutseühingu juht ei usalda riiklikku lepitajat, sest too kritiseeris möödunud sügisel õdede hoiatusstreiki ning kahe aasta eest eelistas haiglate palgapakkumist õdede omale.

Kui õdede palgaläbirääkimised pärast 1. märtsi haiglatega tulemusi ei anna, ollakse sunnitud kollektiivset töötüli lahendama esmalt riikliku lepitaja abil. Eesti Keskastme Tervishoiutöötajate Kutseliidu presidendi Inna Rahendi sõnul ei jää õdede esindajatel muud üle, kuigi nad seda teha ei taha.

Riiklik lepitaja Leonard Tammik lükkas hiljuti ümber ametiühingute keskliidu süüdistuse, et ta oli sügisel toimunud õdede streiki nimetanud showŽks. Lepitaja sõnul ütles ta ajakirjandusele, et nõudmisi oleks pidanud paremini ette valmistama, vastasel juhul võib streik kujuneda showŽks.

Lepitaja sõnul saavutas ta juba kaks aastat tagasi haiglate liiduga palgatõusu kompromissi, õed aga jäid oma toonase nõude juurde garanteerida tunnipalk 20 krooni.

Inna Rahendi sõnul aga nõuti kaks aastat tagasi palka 20 krooni tunnis, kuid haiglate liit pakkus maksimaalselt 16. Õed olid valmis kompromissiks 18 krooni tunnis, kuid tööandjad sellega ei nõustunud ning nii jäi õdede minimaalne tunnipalk kehtestamata. ?Riiklik lepitaja jäi siis tööandja poolele,? ütles Rahendi.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing