Eesti seisab HI-viiruse epideemia lävel

28. veebruar 2001, 08:07

Eesti seisab senikardetust suurema HI-viiruse epideemia lävel, sest praeguse nakatumise tempo juures haigestub aasta lõpuks surmavasse viirusse üle tuhande inimese, kirjutab Eesti Päevaleht.

Kui veel eelmisel aastal sai aidsi põhjustava viiruse 369 inimest, siis tänavu on viirusse keskmiselt nakatanud ligi neli inimest päevas. Mullu sügisel kasvas haigete arv peamiselt Ida-Virumaal, kuid üha enam levib HI-viirus ka Tallinnas.

AIDSi ennetuskeskuse sotsiaaltöötaja Grete Lehtla täitis eile hommikul juba 19. viirusse nakatunud tallinlase ankeeti. Lisaks on kaheteistkümnel tallinlasel viiruse diagnoosinud polikliinikud ja eraarstid. ?Eelmisel aastal oli Tallinnas terve aasta jooksul 25 HIV-positiivset,? ütles Lehtla.

Ennetuskeskuse juhataja Nelli Kalikova hoiatas, et kui seni on HI-viirus levinud epideemiana peamiselt veeni süstivate narkomaanide seas, siis esimesed sugulisel teel nakatunud Narvas on ohumärgiks, et peagi võib haigus prostituutide kaudu levida ka tavalistesse peredesse.

Kalikova sõnul on Tallinnas umbes 1500 prostituuti, kellest pea pooled on narkomaanid. ?Teiseks pole Eesti narkomaanid nagu läänes 40-50aastased vanamehed, vaid atraktiivsed noormehed, kes võivad nakatada oma terveid partnereid,? ütles Kalikova.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing