Teisipäev 6. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Aavo Pikkuus paneb välja miljon krooni

09. märts 2001, 08:56

Endine jalgrattur, ärimees Aavo Pikkus paneb homme korraldataval Männiku karjääri kalapeol välja auhinnaks miljon krooni, kirjutab SLÕhtuleht.

Kust sai rattasõidu olümpiavõitja Aavo Pikkuus miljon krooni, et lubada seda auhinnaks homme Männiku karjääris peetaval Miljonilõhe kalapüügivõistlusel?

Kusagilt ei saanud. Miljonilõhe plakatitel seisab Pikkuus (46) kirjas kui peakorraldaja, aga tegelikult teenib ta seal hoopis leiba palgalise projektijuhina.
?Ilmselt soome keelest tõlkimisel tehti viga,? seletab Pikkuus, ise naeru pugistades. Võistlus kujutab kuulsa Soome kalapeo Miljoonapilkki koopiat ja Soomest pärinevad ka ürituse kaugemad juhid. Miljongi tuleb mujalt kui Pikkuusi taskust. ?Raha on Inglismaal ära kindlustatud,? seletab Pikkuus. ?Maksud on veel juurde arvestatud ja miljon tuleb puhtalt kätte.?

Lühidalt kirjeldades kujutab Miljonilõhe võistlust, kus rahvas lastakse neljaks tunniks karjäärijääle kala püüdma. Korraldajad on vette päästnud 300 lõhet, neist 101 märgistatud kala annavad püüdjale auhinna. Üks auhindadest on miljon. Kui miljonikala jääb välja õngitsemata, tuleb ka miljonil järgmist kevadet oodata.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing