Börsiülevaade: optimism vallandumas ka Tallinna börsil

19. aprill 2001, 09:50

USA keskpanga eileõhtusele ootamatule intressikärpele ja eufooria puhkemisele maailma aktsiaturgudel peaks täna reageerima ka Tallinna Väärtpaberibörs. On väga tõenäoline, et kasvab ka börsisüsteemi aktiivsus ja käive, mis eile küündis 10 mln krooni alla.

Tehnoloogiagigant Inteli esimese kvartali loodetust veidi parem kasum vallandas eile eesotsas Euroopa tehnoloogiasektori aktsiatega kiire tõusu, mille mõjust ei jäänud kõrvale ka Tallinna Väärtpaberibörs.

Päevaga 4,3%se tõusu läbinud Eesti Telekomi <GR#EE.ETL> aktsia tõusis eile 73,50 kroonini ehk kõrgemaina tasemeni peale veebruari lõppu.
Vähem kui 2 nädalaga ülesminekut juba 13,5%.
Ei maksa imestada kui täna aktsia ka 75 krooni joone ületab.

Lisaks positiivsetele mõjudele välisturgudelt ootavad Eesti Telekomi aktsionärid ka lokaalset dividendimakse uudist, mis võib tulla umbes 6 krooni aktsia kohta.

Hansapanga <GR#EE.HP> aktsia oli eile üks mannetumaid, liikudes üles vaid 0,4% tasemeni 137 krooni. Viimaste päevadega on ära kukkunud ka Hansapanga aktsia käive, jäädes eile alla näitaks isegi Normale <GR#EE.NORMA>. Maaklerite sõnul on madala käibe taga ärakukkunud välishuvi.

Märksa paremini läkski täna oma esimese kvartali tulemused avaldaval Normal, mille aktsia rühkis eile üles 2,8%, tasemeni 51,40 kroonil.

Tublilt esines ka Saku Õlletehase <GR#EE.SAKU> aktsia, tugevnedes 3,9% ja tõustes peaaegu kõigi aegade rekordini 67,50 kroonil. Saku aktsia tõusu ja suurenenud käibe taga oli peaasjalikult see, et eile sulgus aktsionäride nimekiri, kes saavad firmalt eelmise aasta tulemuste eest dividende. Täna võib oodata seetõttu aktsia kukkumist umbes 10% võrra.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing