Täna tuleb maksuametile maksta juurdenõutav tulumaks

02. juuli 2001, 13:59

Täna, 2. juulil tuleb maksuametile üle kanda füüsilise isiku tuludeklaratsiooni alusel juurdemakstav tulumaksusumma, teatas maksukonsultatsioonifirma IMG.

Kui maksumaksja hilineb juurdemaksega või maksuamet tagastamisega, siis peab hilinenud pool maksma teisele viivist 0,07% päevas ehk ca 25% aastas.

Lisaks intressile on maksuametil õigus trahvida tulumaksusumma tähtpäevaks tasumata jätmise eest. Tulumaksu tasumisest ega intressist ei vabasta see, kui maksuamet on jätnud maksuteate saatmata.

Tulumaksu tagastamine ei ole garantiiks, et hiljem maksuamet ei võiks seda aastat revideerida ning määrata tasumisele kuuluva maksusumma (kui selleks on põhjust). Näiteks kui eluasemelaenu intresside mahaarvamise tulemusena tagastatakse tulumaksusumma, kuid hiljem selgub, et laenu võeti eluaseme remondiks, mitte ehitamiseks.

Kui maksumaksjal puudub vajalik raha tulumaksu tasumiseks, siis on võimalik taotleda maksuvõla ajatamist. Sellisel juhul võidakse alandada intressi 0,035%-le päevas ehk ca 12,5%-le aastas.

Need, kes esitasid E-vormi või V-vormi, peavad juurdemaksmisele kuuluva summa tasuma 1. oktoobriks. Samuti tagastatakse sellistele inimestele enammakstud tulumaks 1. oktoobriks.

Ülaltoodud tähtajad kehtivad ainult Eesti residentidele.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing