Prügi äravedu Tallinnas kallineb

03. juuli 2001, 14:48

Pääsküla prügimäe ladustamishinna tõus kergitab alates augustist olmejäätmete äraveohinda Tallinnas, suurim hinnamuutus tabab endise Eriautobaasi kliente.

Pääsküla prügimäe operaator Tallinna Jäätmekeskuse AS tõstab alates 1. augustist olmejäätmete ladustamishinna 175 kroonilt 210 kroonini tonni kohta.

Arendusdirektor Rein Tiidu sõnul on hinnatõus seotud ettevalmistustöödega Pääsküla prügimäe sulgemiseks 2002. aastal, ladustamishinna uus määr on kooskõlastatud nii linnavalitsuses kui tarbijakaitseametis.

Mullu Tallinna Eriautobaasi ostnud Ragn-Sells Eesti ASi turundusjuht Margus Vets lausus, et alates augustist tõusevad vahepealsed soodushinnad endisele, juba kolme aasta eest kehtestatud tasemele. 'Selle tingib nii ladustamisteenuse kui ka transporditeenuse kallinemine,' lisas ta.

Seega hakkavad endised Eriautobaasi kliendid maksma näiteks 0,24 kuupmeetrise konteineri tühjendamise eest 18,5 krooni asemel 40 krooni. Olmejäätmete sorteerimise korral maksaks aga samasuure konteineri tühjendamine praegustele Ragn-Sellsi klientidele edaspidi 30 krooni.

Ragn-Sellsi kõrval teise suure vedajana Tallinna turul tegutsev AS Krissan tegevdirektor Urmas Teeorg lausus, et ladustamishinna kallinemise tõttu vaatab ka Krissan oma hinnad ümber. 'Praegu moodustab kuludest prügila hind 30-40 protsenti,' lausus ta.

Praegu tühjendab Krissan 0,24 kuupmeetrise konteineri 30 krooni eest, uut hinda ei osanud Teeorg veel öelda. Samas lisas ta, et endise Eriautobaasi hind - 18,5 krooni - on liiga madal sellise teenuse pakkumiseks.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing