Odavaim BMW jõuab sel nädalal Eestisse

Tõnu Tramm 06. august 2001, 12:29

Sel nädalal jõuab Eestisse müügile uus BMW 3-seeria kolmeukseline kompaktmudel, mis erineb senistest BMWdest nii oma tehniliste lahenduste kui välimuse poolest, samuti on tegemist odavaima BMWga, mida Eestis on seni müüdud, teatas AS United Motors.

Kompaktmudeli hinnad algavad alates 289 700 kroonist.

Peamine erinevus tavalise 3-seeria BMWga on uus disain, mille käigus on esimesed tuled saanud ümarad vormid, tagatuled on BMW-le eripärase kujundusega jne. Kompakt on sedaanautost tervelt 28 sentimeetrit lühem, samas on telgede vahe jäänud samaks. Selline kooskõla lisab auto välimusele tubli annuse sportlikkust.

Samuti on kompaktmudelil uue põlvkonna valvetronic mootorid, mis reguleerivad juba klappide avanemisel küttesegu koostist, andes nõnda juurde lisavõimsust, olles samas kütusesäästlikumad. Uuel 1,6-liitirisel mootoril on 116 ning 2,5-liitrisel 192 hobujõudu, kuid nende keskmine kütusekulu on vastavalt 6,9 ja 8,9 liitrit 100 km kohta.

Kompakt on BMW 3-seeria viies mudelivariant sedaani, kupee, touringu ja kabrioleti kõrval. Ühtlasi on tema juures kasutatud disainielemendid paljuski sarnased tulevastele BMW mudelitele, nagu näiteks uus 7-seeria, mida esitletakse sügiselt Frankfurdi autonäitusel, 5-seeriale, mida näidatakse eeldatavasti tuleval kevadel jne.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing