Riigikogu kantselei ostis kalli laua seadust järgides

04. september 2001, 08:10

Riigihangete ameti (RHA) hinnangul ei ole riigikogu kultuurikomisjonile ilma riigihanketa 100 000 krooni ületava koosolekulaua ja muu eksperimentaalkorras tellitud hinnalise mööbli soetamisega riigihangete seadust rikutud, kirjutab Postimees.

Riigihanke läbiviimisel ei olnud ületatud enne 1. aprilli seadusega kehtestatud piirmäära ega jagatud hanget osadeks eesmärgiga vähendada selle maksumust, ütles RHA peadirektori asetäitja, osakonnajuhataja Tom Annikve.

Postimees palus RHA-l kontrollida riikliku järelevalve korras riigikogu kantselei tegevuse vastavust riigihangete seadusele seoses riigikogu kultuurikomisjonile ja teistele komisjonidele mööbli soetamisega, kuivõrd ainuüksi koosolekute ruumi tellitud täispuidust koosolekulaua hind ületas 100 000 krooni.

Annikve sõnul oli soetatud mööbli näol tegemist oma laadilt erinevate esemetega, mille seas spoonitud ja pehmet mööblit. ?Seaduse järgi ei saa kohustada tellima oma laadilt erinevaid mööbliesemeid ühe hanke sees,? tõdes Annikve.

Riigikogu kantseleilt selgitused saanud RHA jõudis järeldusele, et riigihangete seaduses sätestatud korda pole rikutud ei proovieksemplaride - esimeeste ja ametnike kabineti spoonitud mööbli soetamisel summas 142 284 krooni - ega koosolekute ruumi täispuidust mööbli tellimisel summas 123 310 krooni. Rikkumist ei leitud ka kahe diivani ja tugitooli, nelja tugitooli ja muu mööbli soetamisel.

Proovieksemplaride tootjate valikul lähtus riigikogu kantselei Annikve sõnul paindliku tootmise võimalustest ja kehtestas vähemalt viieaastase mööblivalmistamise kogemuse olemasolu nõude.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing