Reede 20. jaanuar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Heritage Foundation'i uuring tõestab vajadust maksukoormuse langetamiseks

15. november 2001, 17:53

Täna kohtus rahandusminister Siim Kallas Heritage Foundation"i direktor Gerald O"Driscolliga et arutada Eesti kohta valminud majanduse raporti tulemusi rahapoliitika vaatenurgast.

Siim Kallase sõnul näitab Heritage Foundation"i hinnang Eesti majanduse eri tahkudele, et me peame jätkuvalt hoidma suunda riigi kulutuste kokkuhoiule ning maksukoormuse langetamisele. 'Kui meie reitingu kogusumma tuleneb hinnangutest kümnes eri kategoorias, siis just riigi kõrge osatähtsus kogu majanduses on Eesti puhul kõige nõrgemaks näitajaks,' sõnas Kallas.

O"Driscoll ja Kallas arutlesid ka selle üle, kuidas Eesti puhul kõige õigemini mõõta rahapoliitika edukust. Mõlemad nõustusid, et krooni fikseeritud kursi ja valuutakomitee süsteemi tõttu ei ole Eesti puhul kõige paremaks rahapoliitika stabiilsuse näitajaks hinnatõus. Eesti punktisumma võiks seetõttu keerulisema hindamismetoodika korral veelgi paremaks kujuneda.

Kallase sõnul saab niivõrd hea positsiooni säilitamine riikide majandusvabaduse edetabelis olema Eesti jaoks suureks väljakutseks. Kui üheltpoolt saavad meid tulevikus rohkem siduma ELi erinevad regulatsioonid, siis teisalt peame seda tasakaalustama maksukoormuse ja riigi rolli vähendamisega majanduses.

Esmaspäeval avaldasid World Heritage Foundation ja ajaleht Wall Street Journal maailma riikide majandusvabaduse indeksi, mille järgi Eesti asub 156 riigi pingereas neljandal kohal, tõustes aastaga kümme kohta. 2001. aasta raportis oli Eesti majandusvabaduselt maailmas 14. kohal, jagades sama positsiooni Taani ja Austriaga.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing