Teisipäev 28. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Börsiülevaade: langus kandus Eesti Telekomilt ka ülejäänud turule

20. november 2001, 14:58

Nädala esimesel päeval Tallinna börsil langusega algust teinud Eesti Telekomi aktsiale pakkus täna märgatavat konkurentsi ka Hansapanga aktsia, mis suutmatuses oma hinda stabiilsena hoida vajus 1,2%, tasemeni 144,25 krooni.

Kuigi panga aktsiatega tehtud tehingute arv oli korralik kontsentreerus aktiivsus valdavalt päeva esimesse poolde. Viimase kahe tunniga jõuti Balti juhtpanga aktsiaga kaubelda börsil vaid kolmel korral.

Kui tavapäraselt jälgib Eesti Telekomi aktsia väikse ajalise nihkega kuid pingsalt Euroopa telekomisektorit, siis sel nädalal võib pooleldi naljatades öelda, et olukord on vastupidine.

Kui eile hakati viimaste kuudega jõuliselt täispuhutud Eesti Telekomi aktsiast Tallinnas õhku välja laskma, siis täna järgnes sellele Euroopa tehnoloogiasektor, mis välisturgude maaklerite sõnul on lühikese aja jooksul juba piisavalt tugevalt kosunud.

Vaatamata Eesti Telekomi odavnemisele oli ta Tallinna börsil täna enim kaubeldud väärtpaber, andes igast viiest börsil registreeritud tehingust kolm.

Tavapäraselt aktiivsem oli täna Tallinna Kaubamaja <GR#EE.TKM> aktsia, mis vajus müügisurve käigus 0,4%, tasemeni 63,25 krooni.

Võib arvata, et senini oma kolmanda kvartali tulemused avaldamata ettevõttelt ei oodata kuigi tugevat majandustulemust, kuna sõda jaekaubandusturu pärast kestab ning hoiab ettevõtete kasumlikust all.

Senini oma kvartalitulemused avaldamata börsiettevõtetel on oma kolmanda kvartali aruannete avaldamisega aega vaid järgemise nädala reedeni.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing