PM: Kultuuri- ja teadustöötajad nõuavad uut palgaskeemi

11. veebruar 2004, 08:04

TALO on esitanud valitsusele koos pöördumisega jätkata palgarääkimisi ka uue palgamaatriksi ettepanekud.

Uutel läbirääkimistel loodab TALO sõlmida palgakokkulepped nii 2004. aastaks kui järgnevateks perioodideks, kirjutab Postimees.

TALO pöördus riikliku lepitaja vahendusel juba mullu 12. detsembril valitsusdelegatsiooni poole ettepanekuga jätkata võimalikult kiiresti läbirääkimisi. Pöördumisega koos esitati ka palgakokkuleppe ettevalmistamiseks moodustatud töörühma väljatöötatud palgamaatriksi ettepanekud.

Roosimaa sõnul on palgamaatriks koostatud Lääne-Euroopa ja Põhjamaade eeskujul ning see määrab ära minimaalpalkade omavahelised suhted. Kõige enam puudutaksid TALO ettepanekud haridus- ja teadusministeeriumi ning kultuuriministeeriumi, aga ka teisi ametkondi, kus on TALO töötajaid, näiteks tollitöötajaid, agronoome jne. «Juba praegu küsitakse meilt ELi komisjonides, mis süsteem see teil seal Eestis on, et igal külavanemal on oma palgapoliitika,» TALO juhatuse esimees Toivo Roosimaa.

TALO süüdistab eile toimuma pidanud palgaläbirääkimiste nurjumises valitsusdelegatsiooni juhti, sotsiaalminister Marko Pomerantsi.

Läbirääkimiste laua taga olid nii valitsuse töögrupi liikmed kui TALO esindajad, ent minister teatas viimasel hetkel, et läbirääkimine lükkub edasi.

Roosimaa ütles, et selline käitumine annab põhjust arvata, nagu valitsus ei suudaks läbirääkimisi lõpuni viia või kasutatakse teadlikku venitamistaktikat.

Tema kinnitusel on streigivõimalus taas õhus, sest hiljemalt märtsi lõpuks on tarvis läbirääkimistega ühele poole saada.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing