Laupäev 3. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

PM: Eksperdid hindasid Tallinna mereääre tulevikku lootusrikkalt

04. august 2004, 08:56

Tallinna mereäärsete alade tuleviku üle peetud ümarlaual leidsid väliseksperdid, et piirkonnal on tulevikku, kuigi maa ei ole kõik ühe omaniku käes.

«Ma ei hindaks Tallinna rannaalade arendamist keerukamaks kui Bremenis, kus oleme sellega edukalt hakkama saanud. Ka seal oli piirkonnal palju omanikke,» nentis Bremeni ehitusnõukogu senaator Stefan Boltz. «Imeilusa vanalinna lähedus on Tallinna rannaalade suur pluss, lisaks liigub teil siit igal aastal läbi miljoneid turiste, keda Bremenis käib kahjuks vähem.»

Abilinnapea Peep Aaviksoo kokku kutsutud ümarlaual arutasid Tallinna mereäärsete alade probleeme ja arenguvõimalusi Euroopas tunnustatud linnaplaneerimise konsultant Giorgio Risicaris Firenzest, Euroopa Liidu konsultant Karsten Seidel, Bremeni ehitusnõukogu senaator Stefan Boltz ja Hannoveri arhitekt Lutz Schleich, kirjutab Postimees.

Ka Schleich väljendas optimismi, kuna tänu sadamale liigub turiste mereäärsel alal nagunii, mis peaks olema vettpidav argument, et maaomanikud tahaksid piirkonda investeerida.

Vastutus on siiski suur, jätkas Schleich: tegemist on ju alaga, mis jääb olulise ajaloolise monumendi ehk vanalinna ja mere vahele. Ta nentis, et seetõttu on väga oluline, et piirkonna arendamiseks oleks olemas ühtne kava ja konkreetsed reeglid, sest linnale kuulub mereäärsest maast vaid väike osa.

«Hamburgis kutsuti kokku kõik maaomanikud ja tehti planeering koos,» tutvustas Schleich. «Ilmselt tuleb seda teha ka Eestis.»

«Tallinn on merelinn, kuid mereäärsed alad on nii kohalike kui turistide jaoks üsna ebapopulaarsed kohad,» tõdes Aaviksoo. «Et need piirkonnad ellu äratada, tuleb sinna tuua mitmeid erinevaid funktsioone nagu elu- ja ärihooned, pargid ja promenaadid, ehk ka ooperimaja, muuseum või ülikool, mis avab linna merele, ning inimesed ei pea seda enam suletud alaks.»

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing