PM: Kinnisvaratehingute notaritasu väheneb kolmandiku võrra

09. november 2004, 08:15

Justiitsministeeriumis valmiv eelnõu näeb ette kinnisvara müügi ja pantimise notaritasude vähenemist kolmandiku võrra.

«Kinnisvara ostu-müügitehingutel sõltub notaritasu tehingu väärtusest, viimaste aastate hinnatõusu ja turu suurust arvestades on selles valdkonnas tasud ebaproportsionaalselt kasvanud,» nentis justiitsminister Ken-Marti Vaher.

Järgmisel nädalal kooskõlastamisele saadetava notariaadi ja notaritasu seaduseid muutva eelnõu eesmärk on ministri sõnul notariteenuse kättesaadavamaks muutmine järjekordade lühendamise ja teenustasude odavnemise teel, kirjutab Postimees.

Vaheri kinnitusel on kokkulepe tasude alandamiseks Notarite Kojaga olemas. Kinnisvaratehingute muutumine kolmandiku võrra odavamaks on oluline eelkõige tekkivale keskklassile ja noortele peredele, keda Vaheri hinnangul on tuhandeid. Selleks aastaks on prognoositud 80 000 kinnisvaratehingut, tõi ta näiteks.

Soodsamaks muutub ka kinnisvaratehingute eellepingute sõlmimine notari juures. Hetkel tuleb nii eellepingu kui põhilepingu eest tasuda täismahus, nii eelistatakse kinnisvarabüroode lihtkirjalikke lepinguid, mis on kohtuvaidluse korral aga õigustühised. Muudatuse jõustudes topeltmaksmine kaob.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing