Pühapäev 26. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Kapo: Vene julgeolekuteenistuse mõju Eesti majanduses suureneb

12. mai 2006, 13:39

Venemaa julgeolekuteenistus huvitub üha rohkem Eesti majandussfäärist, selgus tund aega tagasi ajakirjanikele antud kaitsepolitsei aastaraamatust.

'2005. aastal täheldaski kaitsepolitsei Eestis diplomaatilise katte all tegutsevate SVRi ohvitseride aktiivsust just majandussfääris. Kõnealuses valdkonnas ilmnes Föderaalse Julgeolekuteenistuse (FSB) aktiivsus, kes on energiliselt toetanud Vene kapitali ekspansiooni lähiriikidesse. Samuti on FSB terrorismivastase võitluse sildi all imbunud erinevatesse majandusstruktuuridesse ja valdkondadesse,' seisab kapo aastaraamatus.

Kapo hinnangul tuleb Eesti majanduse suhtelist väiksust arvestades suuremat tähelepanu pöörata ärialastele konsolideerumistele. Eriti väljastpoolt Euroopa Liitu pärineva kapitali puhul. 'Tänane välismaine äripartner, kes saavutab mõnes riigile olulises sektoris liiga suure osakaalu, võib aasta pärast hakata mõjutama riigi sise- ja välispoliitikat,' on kirjas aastaraamatus.

Kapo viitab aastaraamatus Gennadi Timtshenkole ja Severstaltransi tandemile, kes püüavad suurendada oma osakaalu transiidiahelas ning teevad ärihuvidega seotud kontaktisikute kaudu lobitööd Eesti riigiametites ja poliitilistes ringkondades.

Veel juhib Kapo oma aastaraamatus tähelepanu Eestis tegutsevatele vene kaasmaalaste organisatsioonidele, kes on hakanud Venemaal äri ajavate Eesti ettevõtjate suhtes katsetama survemehhanisme - a`la kui teie meid ei rahasta, siis äri ajada ei saa.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing