Reps kingib võsareporterile padja

27. september 2006, 16:21

Haridus- ja teadusminister Mailis Reps
kingib Võsareporteri ajakirjanik Peeter Võsale padja, tähistamaks Tallinna
ülikoolide ühiselamute küsimuse õnnelikku lahendust tänavuse lisaeelarve abil,
teatas haridusministeerium.

Tegemist on vastukingitusena Peeter Võsale, kes Tallinna tudengite viletsatest elutingimustest tegevat saatelõiku kajastades kinkis Mailis Repsile reformvoodi. "Ma tänan Peeter Võsa mõjusal viisil ühiselamute teema kajastamise eest. Nüüd võib ta ühiselamute pärast rahus magada,” ütles Mailis Reps ajakirjanikule toimetusse patja saates.

Eile kiitis Vabariigi Valitsus heaks 2006. aasta lisaeelarve, mis näeb ette Tallinna kõrgkoolidele ühiselamute renoveerimiseks riigi poolt ette 160 miljonit krooni, sellele summale lisandub ülikoolide endi hangitud raha, mis moodustab teise poole vajaminevast summast. Selle raha eest saab renoveerida Tallinna tehnikaülikoolile kuuluvad elamud aadressidel Akadeemia tee 7 ja Akadeemia tee 9, samuti Tallinna Ülikooli elamud Karu 17, Valge 10 ja Vilmsi 34. Tallinna ülikool kavandab neisse elamutesse majutada ka Eesti Kunstiakadeemia üliõpilasi.

Alates tänavu talvest on korduvalt üliõpilasesindajate ja ülikoolide endi poolt osutatud Tallinna ülikoolide ühiselamute kehvale seisukorrale ja üliõpilased on korduvalt meedia vahendusel nõudnud hiselamute renoveerimist. Mailis Repsi sõnul on tal hea meel, et valitsus eraldas just sellise summa nagu Haridus- ja Teadusministeerium taotles, lubadustest sai kinni peetud ja otsus on langenud kõige kiirema tegevusv ariandi kasuks.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
27. September 2006, 16:17
Otsi:

Ava täpsem otsing