Pühapäev 22. jaanuar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

14 aktsiaideed naftasektorist

28. jaanuar 2016, 07:00
Swedbanki analüütikute hinnangul on Det Norske aktsia praegu üks paremaid ostukandidaate.
http://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20160128/RANKING/160129710/AR/0/AR-160129710.jpg

Äripäev koostas Swedbanki analüütikute soovituste põhjal nimekirja valdavalt Põhjamaade energiasektori aktsiatest, mille ostu või müüki võiks investorid praegu kaaluda.

15. jaanuaril värske sektori ülevaate avaldanud panga Norra haru analüütikud Teodor Sveen-Nilsen ja Ida Christine Gyldenl¸ve nendivad, et energiasektor vajab põhjalikke muudatusi ning nafta- ja gaasitööstuse jaoks on kätte jõudnud tõenäoliselt ajaloo raskeim periood.

Tuleb mõelda kastist välja

Analüütikud möönavad, et 100dollarilise naftabarreli hinnaga arvestatud kulude tase ei ole praeguste nafta hindadega vastavuses. Seda enam, et pea kõigi ettevõtete rahavood seab löögi alla juba ainuüksi 50 dollarist madalam barreli hind.

Naftakontsernidele tähendab see vajadust senisest märksa enam kastist väljapoole mõelda ja märkimisväärselt kulusid kärpida. Analüütikud on veendunud, et nafta hind liigub pikaajaliselt üles, ent vähem kindlad ollakse selles, mis tasemele ja millal täpsemalt.

See-eest toonitavad Sveen-Nilsen ja Gyldenl¸ve, et globaalses naftanõudluses probleemi ei ole ja seda eriti praeguste madalate hindade juures, mil investeeringud kukuvad kolinal ning OPECi-väliste riikide toodang tõenäoliselt kahaneb. Nii mulluseks kui ka tänavuseks nõudluse kasvuks prognoosivad analüütikud umbkaudu 2%.

„Näeme naftaturul pakkumise-nõudluse tasakaalu millalgi 2017. aasta jooksul,“ kirjutavad nad. „Kuid hinnad hakkavad liikuma enne seda.“

Kommentaar

Hea analüüs on abiks
Andres Suimets
Swedbank Marketsi valdkonnajuht

  • Investoril on alati abi heast aktsiaanalüüsist, kui ta kaalub mõnda otseinvesteeringut, seda enam, mida kaugemal asetseb emitent investori enda lähipiirkonnast või mida spetsiifilisemas valdkonnas ettevõte tegutseb.
  • Analüütikul, eriti kui ta tegutseb vastava riigi suurpangas, on üldjuhul hea ligipääs ettevõte juhtkonnale ja tänu teistele kolleegidele hea ülevaade sektorit mõjutavast dünaamikast – see kõik toetab ülevaate koostamist, mis aitab üksikinvestorit oluliselt edasi investeerimisotsuse langetamisel.
  • Analüüsiga tasub tutvuda süvitsi, mitte piirduda pelgalt soovituse ja hinnasihi arvesse võtmisega – kõrge hinnasiht võib tähendada kõrgemat riski, mis ei pruugi igale investorile sobida.
  • Swedbanki Norra analüüsi on hinnatud riigi kolme parima hulka, mitmeid analüütikuid on valitud sektori parimaks. Swedbanki Norra strateegi Peter Hermanrudi on korduvalt valitud riigi parimaks strateegiks.
Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. January 2016, 07:02
Otsi:

Ava täpsem otsing