Neljapäev 8. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Brexit raputab Suurbritannia kinnisvaraturgu

04. juuli 2016, 14:30
Brexit on kaasa toonud selle, et mitmed kinnisvaraprojektid on Suurbritannias peatunud
http://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20160704/BORS/160709936/AR/0/AR-160709936.jpg

Viimase nädala jooksul sai tõsise löögi Suurbritannia kinnisvaraturg, sest välismaised pangad ei soovi enam klientidele laene anda ning investorid on katkestanud mitmeid lepinguid.

Samal ajal püüavad mitmed välismaalased võimalikult palju kasu lõigata naela nõrgenemisest ning praegu kinnisvara osta, vahendab Reuters. Londoni kinnisvaraturg on välismaistele investoritele olnud pikka aega atraktiivne ning see on kiirelt tõstnud ka kinnisvara hindasid.

Singapuris asuv United Overseas Bank näiteks teatas, et ei väljasta klientidele laene Londonisse kinnisvara soetamiseks. Ka mitu teist Aasia panka on võtnud vastu sama otsuse, viidates võimalikele investeerimisriskidele Suurbritannias.

Õigusbüroo Irwin Mitchell LLP kinnisvaraosakonna juht Paul Firth teatas, et Suurbritannias on katkenud mitmed kinnisvaratehingud. “Kõik ootavad praegu uut normaalsust,” kirjeldas ta.

Firth selgitas, et tema andmeil on Suurbritannias edasi lükkunud näiteks ühe piirkondliku suure kaubanduskeskuse ost, aga ka ühe Prantsusmaa luksuskaupu tootva ettevõtte plaan avada Londonis kauplus. Ta lisas, et ühtlasi on ootele pandud veel mitu suurt, üle 30 miljoni naela väärt investeerimistehingut. Tehingutes olla osalised nii Suurbritannia kui välisinvestorid.

Inglismaa panga juht Mark Carney teatas möödunud nädalal, et Suurbritannia vajab majanduslikke stiimuleid ning et elamukinnisvara turul on tehingute aktiivsus märkimisväärselt langenud.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
04. July 2016, 14:30
Otsi:

Ava täpsem otsing