September äratab turud suveunest üles

31. august 2016, 19:34
http://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20160831/BORS/160839912/AR/0/AR-160839912.jpg

Suvi on turgude jaoks olnud üsna vaikne aeg. Sügis toob kaasa uued tuuled ning aeg on aeg on ärgata.

Võlakirjade hinnad on olnud üsna kõrgel tasemel ning tootlikkused on olnud ülimadalad.

See kõik võib septembri saabudes aga lõpu saada, kuna ees ootavad mitmed olulised sündmused, näiteks keskpankade kohtumised.

“Ma arvan, et see võib potentsiaalselt olla volatiilsuse pöördepunkt. Volatiilsus oli sellel suvel üsna madal,” sõnas Charles Schwabi globaalsete investeeringute strateeg Jeff Kleintop.

Juuli ja august on aktsiate ja võlakirjade jaoks olnud üldiselt positiivne; S&P 500 lõi uusi rekordeid ning kasvas 9% võrreldes juunikuise madalseisuga.

Samuti võib olla saabunud aeg, mil turud pööravad pilgud eesseisvatele presidendivalimistele. Kui vabariiklane Donald Trump tõuseb juhtima, siis võib see turgudel põhjustada volatiilsust. Ka nafta võib turge septembris suuresti mõjutada, kuna OPECi liikmed ja mitteliikmed kohtuvad sellel kuul Alþeerias.

September on ka kuu, mil Föderaalreserv võib taaskord tõsta intressimäärasid.

Fedi kohtumisega samal ajal toimub ja Jaapani keskpanga kohtumine, kus tutvustatakse ülinegatiivsete intressimäärade poliitikaid.

Turud prognoosivad tõenäosuseks, et Fed tõstab intresssimäärasid, 40%.

Reedel avaldatav tööraport saab olema Fedi otsuses suurima kaaluga.

Ees ooatavad aga ka Suurbritannia ja Euroopa keskpankade kohtumised; Suurbritannia plaanib rahanduspoliitika lõdvendamist ning Euroopa Keskpank intressimäärade kärpeid.

“Ma usun, et septemberis on ees ootamas volatiilsus ning seda mitte ainult Föderaalreservi võimaliku sammu tõttu, vaid võimalus on, et nii Jaapani kui Euroopa keskpangad valmistavad pettumuse,” sõnas Bank of America Merrill Lynchi globaalsete intressimäärade strateegiajuht David Woo.

 

 

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
31. August 2016, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing