EMV aktsionärid peavad ärajäänud koosolekut

05. juuni 1998, 00:00

EMV aktsionärid peaksid kinnitama ettevõtte eelmise aasta majandusaruande ja jaotama 27,6 miljoni krooni suuruse kasumi. EMV juhatus teeb aktsionäridele ettepaneku maksta dividendideks 2,37 miljonit krooni ehk 50 senti ühe aktsia kohta.

Baltic Republics Fund ostis EMV ja Merko Ehituse ühinemise nurjamiseks aprillis 500 000 aktsiat hinnaga 55,65 krooni aktsia, mille tulemusena sai fond EMV tuumikomanikuks. Nimetatud tehingust on Baltic Republics Fund saanud tänaseks 10,3 miljonit krooni kahjumit.

EMV värske juhatuse esimees Jaanus Otsa ütles, et endisest juhatusest ei tööta enam keegi EMVs.

EMV endise juhatuse ja Merko Ehituse koos väljatöötatud ühinemiskavas kinnitatud äriplaan nägi ette aktsiaemissiooni aprillis, mille korraldamise mandaatleping sõlmiti Hansapangaga. EMV võttis Hansapangast kuni emissiooni toimumiseni 35 miljonit krooni laenu, et refinantseerida oma kohustusi.

Jaanus Otsa lausus, et Hansapangast võetud laenu on pikendatud ja EMV ei vaevle kapitalipuuduses. Emissioon lisaraha saamiseks on plaanis, kuid mil viisil see toimub, selgub paari nädala jooksul, kinnitas Otsa. Ta lisas, et see ei pruugi olla aktsiaemissiooni kujul.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing