Rootsi suurim firmatehing

AP 10. detsember 1998, 00:00

«Astra ja Zeneca juhatused teatavad, et on jõudnud kokkuleppele ühinemise osas AstraZenecaks,» teatasid firmad eile tehtud ühisavalduses. Kui kuuldused sellest uudisest New Yorgi börsile jõudsid, tõusis Astra aktsia hind ligi 20%.

Astra aktsionärid saavad 46,5% ja Zeneca aktsionärid 53,5% uue firma aktsiatest.

Astra moodustab 27% Rootsi Wallenbergide põhifirma Investor aktsiaportfellist. Investor kontrollib 12% Astra häältest ja 10% kapitalist.

AstraZeneca ühine müügikäive oli möödunud aastal 154 mld Eesti krooni ja maksude-eelne kasum 46,9 mld krooni. Turukapitalisatsioon oli esmaspäevaste sulgemishindade põhjal 898 mld krooni.

Uue firma juhatuse esimeheks nimetati Investori juhatuse esimees Percy Barnevik, peadirektoriks saab Tom McKillop Zenecast ja juhatuse aseesimeesteks sir David Barnes Zenecast ja Håkan Mogren Astrast.

Astra tuntuim toode on haavandiravim Prilosec, mis on maailma enim müüdud retseptiravim ja mille arvele langeb umbes pool firma kogumüügist.

Seoses liitumisega makstakse Astra senisele USA partnerile Merckile kompensatsiooniks 740 mln dollarit ning veel 950 mln dollarit ettemaksu ravimite müügist saadavast tulust.

Zenecat loetakse USA Bristol-Myers Squibbi järel maailma teiseks vähktõveravimi tootjaks. Möödunud aastal tõi Zeneca turule eduka migreeniravimi Zomig. Peale selle on tal juhtiv positsioon ka põllumajandus-
kemikaalide tootmises.

Kogu maailma farmaatsiatööstuses on käimas praegu suured ühinemised. Eelmisel nädalal teatasid oma ühteheitmisest Prantsuse Rhone-Poulenc ja Saksa Hoechst ning Prantsuse ravimifirmad Sanofi ja Synthélabo.

 

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing