ETV külmutab suve hakul teksti-TV

28. veebruar 2000, 08:22

Kärbitud eelarve tõttu katkestab ETV tõenäoliselt mai lõpus osaliselt teksti-TV edastamise, tehes selle asemel panuse interneti kodulehe arendamisele, kirjutab Postimees.

Eesti telekanalitest seni ainsana oma tekstitelevisiooni lehekülgedel päevauudiseid, kõigi telekanalite saatekavu ning eraisikute kuulutusi edastanud ETV on tõenäoliselt suve hakul sunnitud tekstitelevisiooni oma praegusel kujul kinni panema ning eelarvekitsikuse leevenemisel selle teleteksti võimaldavate telerite ekraanidele tagasi tooma alles järgmisel aastal.

Eesti Televisiooni peadirektori kohusetäitja Tiina Kangro ütles, et kuigi otsus teleteksti osaliseks külmutamiseks pole veel sajaprotsendiliselt kindel, on siiski tõenäoline, et alates 1. juunist jäävad ETV tekstikanalile alles ehk vaid telekavad ning mõningad kontaktandmed. Ta lisas, et peab teleteksti ETV üheks tugevamaks küljeks.

Kangro sõnul võib teletekst tagasi tulla ilmselt alles järgmisel aastal, kui eelarve võimaldab telekanalil investeerida moodsamasse teksti-TV tehnikasse, mille maksumus võib jääda poole miljoni ja miljoni krooni vahele. Ta mainis, et tõenäoliselt tuleb ETV-l kärpida ka enam kui poole miljoni kroonise aastaeelarvega teleteksti neljaliikmelist toimetust.

Kangro lausus, et tekstitelevisiooni miinimumini taandumist peaks korvama ETV interneti kodulehekülje senisest jõulisem arendamine.

Lisaks ETV-le pakub Eesti telekanalitest teletekstiteenust ka TV1.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing