Telekom surnud punktist üle saamas

Raivo Sormunen 18. jaanuar 2001, 00:00

Eilne börsipäev kujunes taas omamoodi huvitavaks.

Äripäeva indeks kerkis 1,53% tasemeni 465,55 punkti. Börsisüsteemi käibeks kujunes 138 tehingu käigus suhteliselt normaalsed 20,25 mln krooni.

Kõike intensiivsem kauplemine käis ligi kaks aastat tagasi börsile tulnud Eesti Telekomi aktsiaga. 59 registreeritud tehingu käigus liikus aktsia hind eile üles krooni võrra 88 kroonini.

Tundub, et Eesti Telekomi aktsia, mis on viimasel ajal liikunud ülejäänud turule vastu, on koos ülejäänud maailma tehnoloogiasektoriga surnud punktist üle saanud ja liigub koos teiste telekommunikatsiooniaktsiaga ühes rütmis ülespoole.

Huvitav börsipäeva lõpp mängiti eile välja tänu massiivsele kauplemisele Pro Kapitali aktsiaga. Kümne tehingu kogusummaks kujunes aktsial 3,8 mln krooni ja väärtpaber liikus väga suures hinnakoridoris kõikudes üles 4,1 krooni tasemeni 50,1 krooni. Veel 5 minutit enne börsipäeva lõppu kaubeldi aktsiat suuremahuliste plokkidena 40 krooni tasemel. Aktsia vähest likviidsust näitab ka tõsiasi, et päeva lõpuks kadusid aktsiale antud noteeringud sootuks.

Kuigi eile avaldas Hansapanga Grupp oma selle aasta strateegilised plaanid, ei mõjutanud see aktsia hinda karvavõrdki. Hansapanga aktsiaga kaubeldi eile igavalt 140,5 ja 141 krooni vahel ning aktsia hind jäi päeva lõpus teisipäevase 141 krooni tasemele. Hansa Grupp kinnitas eile oma strateegilises nägemuses fakti, et omakapitali tootluseks oodatakse see aasta vähemalt 25% ja kasumikasv kahekordistatakse nelja aastaga. See annab aluse loota, et selle aasta puhaskasumi numbrile ei mängi Leedu panga ülevõtmine eriti negatiivset rolli ja on seetõttu positiivne signaal investoritele.

Inimeste heaolu kasvu kõrval on hea tõdeda, et raha hakkab liikuma ka enda tuleviku kindlustamiseks. Eesti elukindlusturult korjati eelmine aasta 302,27 mln krooni. See summa ületab 1999. aasta 216,7 mln kroonise näitaja 39,5%ga ja näitab järjekordselt, et inimeste huvi investeerimise vastu on tõusuteel.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 11:02
Otsi:

Ava täpsem otsing