Teisipäev 6. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Kelle huvides levitatakse kontrollimata infot?

Veiko Jürisson 22. jaanuar 2001, 00:00

Äripäev on loobunud ajakirjanduse esmasest heast tavast oma allikaid kontrollida, seega loobunud ka vastutusest lehes ilmuva eest (vt ?Ümbrikupalk pole kuhugi kadunud?, 19.01.). Selline asi võib olla võimalik vaid bulvarilehe puhul. Millegipärast tundub üha sagedamini, et meie ainus majandusleht hakkab sarnanema ühele SL-lehele. Sellest on siiralt kahju.

Ajakirjandus peab koguma erinevat infot ja osutama tähelepanu ka olulisi teemasid käsitlevatele vihjetele, kuid kellegi anonüümne lehma-lellepoeg ei ole allikas, mida kasutada inimeste või firmade mainet kahjustada võivate väidete esitamiseks.

Kui juba väide on esitatud, on teine pool surutud kaitseseisundisse ja enamasti on ükskõik, mida ta ütleb või väidab, kahtlus on tõstatatud, märk on küljes. See võib olla anonüümse vihje esitaja peamine eesmärk, mida ta soovis vaid talle teadaolevatel motiividel saavutada. Fakte ega tõde pole, ajakirjanik aga on aidanud kaasa väga kahemõttelisele mängule.

Ajaleheartikkel peaks esitama vaid asjasse puutuvaid fakte. Kui üht või teist firmat süüdistatakse ümbrikupalkadega tegelemises, on tegemist konkreetse firma ja tema vastutavate isikutega. Millist seost tahetakse saavutada sellega, kui tuuakse esile firma kuulumine erialaliitu või vihjatakse ühele omanikest/aktsionäridest? Küsimus on, kas ajakirjanikku on suunatud või on tal puudu oskusest teemat käsitleda.

Artiklis esile tõstetud ja teemaga sidumatu fakt ASi Eltron kuulumisest Eesti Turvaettevõtete Liitu sunnib paratamatult otsima seost varem ÄPs avaldatud artikliga, mis käsitles ETELi tellitud analüüsi kolme viimase aasta keskmistest palkadest turvatehnikat paigaldavates firmades. Artikkel tekitas terava vastureaktsiooni, kuid selle aluseks olid Krediidiinfo andmed, mitte kuulujutt. Eltron oli üks kõrgema keskmise palgaga firma. Kas nüüd polnud ehk hea võimalus Eltronile ja ETELile tagasi teha? Kelle huvides?

Ajakirjanikud ei armasta, et neile tuletatakse nende kohustusi meelde. Siiski ei tee paha, kui nad, sh ÄP töötajad, aeg-ajalt mõtleks oma tegevuse olemusele ja vastutusele. Kui ei taheta sulada kollasesse massi, olgu leht pealtnäha või roosa.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing