Spekulandid turgutasid Nasdaqit

Peeter Koppel 29. jaanuar 2001, 00:00

USA. Tehnoloogiakeskne Nas-daq suutis reedese kauplemispäeva lõpuks päeva alguses Ericssoni ja PMC-Sierra nukrate tulevikuväljavaadete poolt tekitatud masendusest toibuda.

Nasdaqi üldindeks lõpetas 0,98% kõrgemal 2781,3 punktil. Turu viisid tõusule spekulandid, kes said julgustust telekommunikatsiooniseadmeid tootvate Qualcommi ja JDS Uniphase?i üle ootuste headest kvartalitulemustest. Lisaks sellele spekuleeriti ka võimaliku järjekordse intresside langetamisega, mis leiab suurima tõenäosusega aset juba käesoleval nädalal.

Reedese kauplemispäeva kaotajateks olid aga vana majanduse aktsiad. Analüütikute hinnangul on USA majandus jahtumas oodatust kiiremini ning jahtumise tegelik tempo ja reaalne mõju selgub alles lähikuudel. Lisaks sellele kardeti reedel ka võimalust, et president Bushi planeeritavad maksukärped võivad olla takistuseks järskudele intressikärbetele Föderaalreservi poolt.

Dow Jonesi tööstuslik keskmine kaotas reedel 0,65% ja sulgus 10 659,98 punkti tasemel.

Stockholmi börsi valulapseks oli reedel mobiilsidegigant Ericsson. Turg reageeris valuliselt ettevõtte oodatust kehvematele tulemustele ning kavale hakata mobiiltelefonide tootmise teenust sisse ostma ning Ericssoni aktsia sulgus 11,4% madalamal 105 Rootsi kroonil.

Helsingi börsile andsid reedel samuti suuna Ericssoni uudised. Ericssoni allhankija Elcoteq kaotas oma väärtusest enam kui poole, kuna ettevõte oli oma käesoleva aasta plaanides ette näinud kasvu just Ericssoni tellimuste suurenemise arvel. Paraku planeerib Ericsson mobiiltelefonide tootmise teenust hakata sisse ostma Kagu-Aasias baseeruvalt USA firmalt Flextronics.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing