Statistika kergitas jeeni kurssi

Tõnis Oja 30. jaanuar 2001, 00:00

Jeeni kurss kerkis eile tänu headele makromajanduslikele näitajatele nädala kõrgeimale tasemele 116,19 jeenini dollar.

Statistika aitas pärast viit nädalat kestnud langust pikendada mödunud nädalal alanud kerget kursitõusu. Detsembris ja jaanuari esimesel poolel avaldatud näitajate põhjal tekkis analüütikute seas arvamus, et suuruselt teine majandus maailmas on taas liikumas kriisi suunas. Eile avaldatud andmete põhjal aga selgus, et detsembris kasvas tööstustoodang 1,5 protsenti ning tarbijausaldusindeks kerkis samuti ootamatult. Seega pole olukord saareriigis nii ühemõtteline. Turuosalised ei müü Jaapani valuutat nii agressiivselt, kui seda tehti veel paar nädalat tagasi.

Suuri kursiliikumisi hoidis ära täna ja homme toimuv USA Föderaalreservi vabaturu komitee istung. Usutakse, et Ühenriikide keskpank langetab baasintressi 0,50 protsendipunkti võrra, sest Fedi president Alan Greenspan hoiatas möödunud nädalal, et USA majanduskasv võib olla aeglustumas nullini.

Euro kurss langes eile taas allapoole 0,9200 dollari taset 0,9185 dollarini, mis teeb USD kursiks 17,0349 krooni. Eesti Pank fikseeris dollari eilseks ametlikuks kursiks 16,97769 krooni.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 11:04
Otsi:

Ava täpsem otsing