Alguses sobib ka täisteenusega büroo

Eve Noor 30. aprill 2001, 00:00

Juhul kui ettevõte ei soovi end siduda aastase rendilepinguga, on alternatiivne võimalus kasutada teenusega ja möbleeritud bürood. Teenusega büroo mudel ja põhimõte on tõestanud oma vajalikkust paljudes piirkondades üle maailma ja seda mitmel põhjusel.

Lihtne alustada. Esindust on võimalik avada ka bürood omamata. Ettevõte saab kasutada kirjavahetuseks postiaadressi, samuti telefoninumbrit, millele vastatakse ettevõtte nimel ning vastavalt vajadusele kas ühendatakse kõne soovitud isikule või võetakse teade.

Kliendile edastatakse kõik saabunud faksid, kirjad ja muud teated. Vajadusel on võimalik kasutada bürood ja nõupidamisruume ning seda kasvõi üheks tunniks.

Seega saab ettevõte kasutada kõiki tööks vajalikke kommunikatsioonivahendeid, kontoritehnikat ja teenuseid bürood omamata, kuid väliselt ei erine see millegi poolest tavalisest sekretäriga büroost.

Hiljem, kui vajatakse töötamiseks bürooruumi, on võimalik jätkata äritegevust samal aadressil kontaktandmeid muutmata.

Puuduvad alustamiskulud. Bürooruumide sisustamisega kaasnevad alati kulutused, millest on võimalik vabaneda teenusega bürooruume rentides. Kuna ruumid on möbleeritud, varustatud toolide ja telefonidega, samuti on klientide kasutuses igapäevatööks vajalik kontoritehnika, peab ettevõte soetama vajadusel vaid personaalarvutid.

Paindlikkus. Teenusepakkuja on partner, selle teadmisega saab teenuseid kasutav ettevõte kindlusega läbida eri arenguetappe. Teenusepakkuja aitab kaasa äritegevusele ning loob soodsa arengukeskkonna.

Seda toetavad sobiva pikkusega rendilepingud, samuti võimalus töötajate arvu suurenemisel vahetada väiksem bürooruum suurema vastu, võtta ruume juurde, või vastupidi, töötajate arvu vähenemisel liikuda väiksemasse ruumi.

Mööda ei saa minna ka B-2-B Networkist ehk äripartnerite võrgust, mida arendatakse koos paljude äriettevõtetega, et pakkuda teenusega büroo kliendile operatiivselt usaldusväärseid ärikontakte ja aidata tal leida lahendusi kõigile ettevõtlusega seonduvatele küsimustele. Sobiv partner või vajaliku teenuse pakkuja leitakse minimaalse ajakuluga.

Ei ole võimalik liigitada ettevõtteid teenusega bürood vajavateks ja mittevajavateks, kuid siiski saab teatud kriteeriume arvestades määrata, kumb valikutest võiks olla eelistatum. Kui ettevõte renoveerib või ehitab endale büroo- või tööstushoonet ning ehitustööde kestvuseks prognoositakse vähem kui üks aasta, siis on ilmselt mõttekas kasutada nimetatud teenust, et mitte kulutada aega ja ressursse ajutise kontori leidmiseks ning sisustamiseks. Samuti on raske soetada büroosisustust, mis sobiks ideaalselt tulevikus valmivasse hoonesse.

Lühiajalise bürooruumide rendi vajadus võib tekkida ka juhul, kui ettevõttel on spetsiifilised nõudmised otsitavatele ruumidele ja raske on ennustada nende leidmiseks kuluvat ajaperioodi.

Teenusega bürood on mugav kasutada ettevõtetel, kelle tegevus tingib, kas algusetapil või ka pidevalt, töötajate arvu ebastabiilsuse. Samuti väikeettevõtetel ja müügiesindustel, kes vajavad büroo- ja sekretäriteenust, kuid kellele pole sekretäri palkamine majanduslikult otstarbekas.q

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:07
Otsi:

Ava täpsem otsing