Reede 2. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Languse eest vastutav üksainus analüütik

Peeter Koppel 30. mai 2001, 00:00

Ühendriikide aktsiaturgudele pärast riiklike pühade tõttu kolmepäevaseks veninud nädalavahetust naasnud turuosalised leidsid eest mõne analüütiku pessimistlikud prognoosid suurte tehnoloogiaettevõtete suhtes.

Investeerimispanga Gold-man Sachsi analüütik Laura Conigliaro pidas vajalikuks kärpida suure jõudlusega servereid ja tööjaamu tootva Sun Microsystemsi 2002. aasta kasumiprognoosi seniselt 0,53 dollarilt aktsia kohta 0,50 dollarini aktsia kohta.

Teiseks kasumiprognoosi kärpimise ohvriks oli andmesalvestussüsteemide tootja EMC, kelle käesoleva aasta kasumiprognoosi kärbiti 0,81 dollarilt 0,76 dollarini. Conigliaro tõi põhjenduseks raske keskkonna ning märkis, et mõlemal ettevõttel võib tekkida raskusi isegi allapoole korrigeeritud prognooside täitmisega.

Tehnoloogiasektori paraku jätkuvalt nukrad tulevikuväljavaated süstisid tehnoloogiakesksesse Nasdaqisse paraja annuse pessimismi, mis viis börsi üldindeksi kauplemispäeva alguses enam kui kahe protsendiga miinusesse.

Veidi paremini läks aga New Yorgi börsil, kus Dow Jonesi tööstuslik keskmine hoidis kauplemispäeva alguses kinni eelmisel reedel saavutatud tasemest. Põhjuseks on asjaolu, et tehnoloogiasektorile eelistati taaskord kindlamaid vana majanduse ettevõtteid.

Stockholmi ja Helsingi börsil valitsesid eile samuti kergelt negatiivsed meeleolud, mis viisid põhjanaabrite börsi pooleteise ning rootslaste börsi veidi enam kui protsendiga miinusesse.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing