Laupäev 25. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Hansa aktsia annab hinnas järele

Raivo Sormunen 08. juuni 2001, 00:00

Kolmapäeval endast märku andnud kasumivõtmine eile Tallinna börsil jätkus, surudes viimase paari kuuga pidurdamatult üles tormanud Hansapanga aktsia 159 kroonini ehk 2%ga miinusesse.

Käibe ja aktiivsuse poolest sarnanes eilne päev üleeilsega. Investorite aktiivsus eriti suur ei olnud, aga õnneks aitasid mõned suuremahulised plokktehingud börsi päevakäibe siiski ligi 20 mln kroonini välja venitada.

Eesti Telekomi aktsia sulgus 74,75 kroonil ehk 0,7% möödunud tasemest madalamal.

Kolmapäeval ostunoteeringu ära kaotanud ja 8%se languse läbi elanud erastamisväärtpaberi hind eile stabiliseerus. EVP sulgus 52,8 sendil ehk 4,4% möödunud tasemest kõrgemal.

Kolmapäeval avaldatud Eesti 5,1% suurune majanduskasv ja eilne ligi 7% inflatsiooninumber, mis inimeste raha väärtust silmnähtavalt kahandab, pole inimesi veel eriti investeerima õhutanud.

Trigon Marketsi fondijuht Aadu Oja ütles Äripäevale, et kohalikele meeldib investeerimise asemel hoopis kulutada, kuid ta loodab, et see olukord varsti muutub.

Esimese kvartali majanduskasv oli Oja arvates positiivne üllatus ja ta pidas seda aktsiaid toetavaks teguriks, mitmed investorid aga ootavad makromajandusnäitajate halvenemist ning on seetõttu aktsiate ostmise osas veel ettevaatlikud. Suure tõenäosusega pole investorid julgust saanud ka hetkel kindla suunata liikuvatest välisturgudest.

Turu toetuseks ütles Oja, et välismaiste investorite hulgas on tunda ettevaatlikku huvi Eesti juhtaktsiate vastu ning kohalikel ettevõtetel on kasvuruumi veel küll.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing