Olari Taal aitab Res Publicat üles ehitada

Väinu Rozental 18. juuni 2001, 00:00

?Kavatsen Res Publicat aidata nõu ja jõuga,? ei soovinud Taal oma tegevust täpsustada.

Taali nägemuse kohaselt peaks Res Publicast saama poliitikamaastikul uue põlvkonna erakond, mis sunniks muutma ka teisi erakondi. ?Nii nagu Hansapank oli uue põlvkonna pank, mis muutis kogu pangamaastikku,? võrdles Taal.

Kuigi Taal kinnitas, et tal ei ole piisavat kujutlusvõimet nägemaks ennast sukelduma poliitikasse, ei välista ta, et tõenäoliselt sügisel astub ta Res Publica liikmeks.

Res Publica peasekretäri Tõnis Konsi sõnul on Olari Taal sekkunud arutellu, milline võiks olla uue poliitilise organisatsiooni struktuur.

Olari Taali kinnitusel pole tal tuleviku suhtes konkreetseid plaane. ?Suure tõenäosusega ei võta ma enam ette ühtki suurt ainuprojekti,? sõnas Taal. ?Kui ma tänaseni ei pidanud eetiliselt õigeks osaleda ettevõtete nõukogude töös, siis nüüd arvan, et võtan pakkumised vastu.? Taali sõnul pole talle seni riigiettevõtete nõukogudes kohta pakutud.

Taal soovib sügisel hakata tõsisemalt tegelema investeerimisega talle kuuluva ASi Egera kaudu.

ASi Öseli juhatuse esimehe kohalt vabastati Taal 14. juunil. ?Mulle ei sobi elukorralduslikult hakata käima tööl Tartus, kuhu Öseli juhtimine üle viiakse,? põhjendas Taal Öselist lahkumist.

Tema käe all saneeritud Ösel müüs juuni algul Tallinnas asuva kalapulgatehase Leedu suurimale kalatöötlejale Plunges Kooperatine Prekybale ning oma menubrändi Linnuse Kalja Coca-Colale.

?Öseli omanikud on pärast müüki kordades rikkamad ja nende omand on korrastatud,? võttis Taal oma rolli saneerijana kokku.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing