Uuel riigieelarvel puudub pessimistlik variant

Merike Ojasson 04. oktoober 2001, 00:00

Ministeeriumi avalike suhete juhi Hanna Hinrikuse kinnitusel on küll valmis tulude kohta tehtud sensitiivsusanalüüs. ?Selle esialgsed tulemused näitavad, et oodatava majanduskasvu vähenemine 1 protsendipunkti võrra, näiteks kui majanduskasv on 5 protsendi asemel 4 protsenti, tähendab see valitsussektorile 400?450 miljonit krooni vähem maksutulusid. Suurem löök tabab ka suuremaid maksutulusid ? sotsiaalmaksu, käibemaksu, tulumaksu,? selgitas Hinrikus.

Rahandusminister Siim Kallas kinnitas eile, et ministeerium on valmis oma prognoosi ümber vaatama, kui peaks ilmnema, et 5protsendiline majanduskasv on liiga optimistlik. ?Täpselt ei tea, mis USA sündmustega kaasneb. Numbrid ei tähenda, et kõik on lineaarses sõltuvuses,? ütles Kallas.

Ministri sõnul on riigieelarve seaduse eelnõu korrigeerimiseks viimane aeg novembris, sest siis jõuab riigikogu eelarve veel sel aastal vastu võtta.

Eesti Panga asepresidendi Märten Rossi sõnul pole välistatud Eesti eelarvedefitsiidi suurenemine ning praeguste reservide kiire ammendumine.

Rahandusminister Siim Kallas ütles vastuseks panga üheprotsendilise majanduskasvu prognoosile , et stabiliseerimisreservi raha kasutatakse viimasel võimalusel. ?Reservi kallale läheme siis, kui muid võimalusi enam ei ole,? lubas Kallas.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

Vaata kogu kava
Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 11:56
Otsi:

Ava täpsem otsing