Rahvaküsitlus pakub võimalust

Toomas Raag 04. mai 2004, 00:00

Äripäeva repliik " Rae nn rahvahääletus manipuleerib sinuga" peab demokraatia mängimiseks seda, et enne rahvaküsitluse algust tutvustati öist alkoholimüügi piiramist puudutavat Emori küsitlust. Selles väites sisaldub oma iva - võiks ju ka valimised ära jätta, sest nii hoiaksid riik ja omavalitsused tulevikus hulga raha kokku. Milleks mängida demokraatiat, kui saab ka lihtsamini avaliku arvamuse teada? Ometigi uuritakse enne valimisi rahva arvamust ja keegi ei pea seda manipuleerimiseks ega tulemuse mõjutamiseks.

Tallinna linnavalitsus kutsub kõiki linlasi üles osalema rahvaküsitlusel öise alkoholimüügi piiramise kohta, sest erinevate piirangute seadmisel on alati hea saavutada võimalikult suur konsensus. Kuna Tallinna volikogus puudus öise alkoholimüügi piiramise osas igasugune koosmeel, siis on nii tähtsas küsimuses loomulik korraldada rahvaküsitlus.

Lausa küüniline on otsedemokraatiat pakkuvat rahvaküsitlust võrrelda propagandamasinaga. Suuresti tänu Tallinna rahvaküsitlusele on ühiskond viimasel ajal teadvustanud alkoholi liigtarbimise pahe sügavust ühiskonnas. Probleemi tõsidus on kohale jõudnud ka valdavale osale meediast, kelle abi rahvaküsitluse läbiviimisel on raske ülehinnata.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing