Reede 24. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Milder soovitas investoritele Baltika aktsiate ostu

Peeter Raidla 07. mai 2004, 00:00

Milder viitas seejuures viimaste aastate börsistatistikale. Ajavahemikul novembrist 2000 kuni detsembrini 2003 ei langenud Baltika aktsia sulgemishind kuu keskmise lõikes kordagi alla 30 krooni taseme. Et praegu maksab Baltika aktsia 22 krooni ringis, siis olevat see Milderi sõnul piisav põhjus aktsia ostmiseks. Seda enam, et Baltika on praegu tõusutendentsis.

Milder viitas samas ka aastaile 1998?1999, mil Baltika aktsia börsihind langes nimiväärtuse tasemele. See sundis tema sõnul Baltika arenguperspektiive ümber vaatamata, mille tulemusena sündiski plaan muutuda tootjaettevõttest jaemüügiettevõtteks.

Hetkel ollakse selles üleminekus poole peal ? Baltika pole enam Milderi sõnul puhas tootmisettevõte, kuid ta ei ole veel ka puhas jaemüüja. Kaks aastat tagasi turule toodud Montoni kaubamärk oligi selle muudatuse üks tulemusi. Samas on Baltika viimasel ajal ka Baltmani ja CHR/Evermeni kaubamärke edasi arendanud. Ostusageduselt ongi praegu esikohal hoopis Baltman, millele järgnevad CHR/Evermen ja Monton, ehkki Montoni osakaal müügikäibes on praegu suurim ? 63%.

Riskide vältimiseks on Baltika hoogu maha võtnud ning hoidunud sisenemast korraga mitmele uuele turule. Nii sisenes Baltika selle aasta mais suhteliselt jõuliselt Venemaa turule, kus Milder näeb väga pikka kasvuperspektiivi.

Baltikale panustavatel investoritel soovitas Milder jälgida ettevõtte arengut eeskätt just jaemüügi arendajana.

Baltika ise on praegu võtnud suunaks hoiduda kasumiprognooside avaldamisest. Milder viitas seejuures eelmise aasta kurvale kogemusele, mil nende prognoosid paika ei pidanud.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing