Autorendifirmad autodest tühjaks laenatud

Krista Taim 17. august 2004, 00:00

Välismaalaste suurenenud huvi tõttu valitseb Eesti autorendifirmades praegu tühjus. Järjekorrad küündivad odavama keskklassi auto puhul nädalani, minibussidel on ooteaeg veelgi pikem.

Balti Autoliisingu ASi Sixt Autorendi rendioperatsioonijuhi Rene Mikiveri sõnul on praegu paariks päevaks pakkuda vaid kõige kallim auto: S-klassi Volvo 80 hinnaga 1700 krooni päev. Kõik 60 rendiautot on väljas ja järjekord nädala lõpuni.

Minibusse saaks rentida aga alles septembrist. ?Eelmise aastaga võrreldes on olukord hullem, tööd on rohkem. Aga sedavõrd läheb firmal paremini,? oli Mikiver rahul. Peamised autorentijad on välismaalased, kes juba varakult tegid broneerimise. Keskmiselt üüritakse sõiduk nädalaks. Kaduvväikse protsendi klientidest moodustavad kohalikud, kes nädalavahetuseks auto või minibussi rendivad.

Avis Autorent ja Liisingu tegevdirektori Mati Annuse kinnitusel on autode rentimine sel suvel tuntavalt kasvanud. Kõik 80 pakutavat rendiautot on väljas ja esimesed vabanevad alles nädala pärast.

?Rendihooaeg läks lahti juba aasta alguses, mis on erakordne,? sõnas Annus. Rendiautode nõudluse suurenemise põhjuseks nimetas ta liitumise Euroopa Liiduga, mis tõi siia juba enne 1. maid palju autosid rentivaid välismaalasi. Hoolimata suurenenud nõudlusest Avis rendihindu tõstnud pole. Keskmine väikeauto rendihind päevas on 900 krooni juhul, kui võtta auto nädalaks.

Asap OÜ Rent A Car Estonia rendijuht Ringo Kristelstein meenutas, et aasta tagasi oli augustiks kiire hooaeg läbi saamas. ?Praegu kestab aga tipphooaeg ja lõppu pole näha. Järjekorrad ulatuvad kahe nädala taha. Tuleb ette üksikuid päevaseid auke, aga üldiselt on kõik väljas. Hetkel on isegi meie kõige kallim, 2650 krooni päev maksev E-klassi Mercedes-Benz väljas. Sellisel tihedal ajal on kliendid nõus iga autoga. Kõige nõutavamad on muidugi väikeautod, aga need on defitsiit.?

Kuni septembrini on Merrillmann OÜ Europcar välja rentinud kõik 20 minibussi ning klienditeenindaja Madis Undi sõnul ulatuvad väikeautode järjekorrad nädalani. ?On üksikuid päevi, kus saab mõne auto päevaks-kaheks, aga mitte kauemaks,? rääkis Unt. Kokku on autopargis 100 sõidukit. Peamisteks autorentijateks on Undi sõnul hispaanlased-itaallased. Keskmine rendihind päevas on Europcaril 1000 krooni.

R-Rendi juhatuse liige Andres Kuum ennustas, et septembris autode rendibuum vaibub. Praegu pole neil ühtegi sõidukit pakkuda, kõik 13 on välja renditud. ?Juuli, august on Euroopas enamasti puhkuste aeg ja reisitakse väga palju. Aga võrreldes eelmise aasta suvega on turiste märgatavalt rohkem. Siin võib olla oma osa ka Euroopa Liidul, julgetakse siia tulla,? rääkis Kuum.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 14:39
Otsi:

Ava täpsem otsing